30.12.2021 – Daily Newsletter

Dün ABD’de veri akışı zayıf kaldı. Askıdaki konut satışları ve dış ticaret dengesi verileri Dolar aleyhine hareketlerin gelişmesine neden olurken Euro ve Altında sınırlı süreli yükselişler gördük. Her ikisi için de temel beklentilerimiz ana dirençleri kıracağı yönünde fakat kar stop marjları göz önünde bulundurulduğunda geri çekilmeleri alım için değerlendirmek daha doğru olacak.

TL cephesinde negatif ayrışma sürüyor. 11.85 üzerinde önerdiğimiz long pozisyonda pozisyonlar korunabilir ve 13.10’a kadar da kısa vadede tutulabilir. Yukarı eğilimin devamını bekliyoruz.

USDTRY

11.85 üzerinde dün long pozisyonların artırılabileceğini belirtmiştik. İlk hedef olarak 13.10 bölgesini izleyeceğiz. TL’de negatif ayrışma sürerken, TCMB’nin dün açıkladığı 2022 stratejisi para politikasında genişleyici adımlara işaret ediyor. Bu da TL üzerindeki baskıyı artıran bir unsur.

EURUSD

ABD’de dün görülen zayıf veri akışı neticesinde dün EURUSD paritesinde sınırlı süreli yükseliş izledik. 1.1350 üzerine deneme başarısız kaldı. Şimdilik izlemede kalma kararımızı koruyoruz fakat temel tarafta yükseliş beklentimiz devam ediyor.

XAUUSD

1800 üzerine denemelerin zayıf kaldığı ons altınla birlikte gümüş de yükselişte zayıf kalmakta. Ana resimde faizlerin yukarı eğilimine karşın altın güçlü duruyor. Temel anlamda altının yukarı hareketini bekliyoruz fakat alım için geri çekilmeleri değerlendireceğiz.

WTI

Petrolde dün geri çekilme sınırlı kalırken, ilk hedef bölgesine yakın yerden dönüş geldi. ABD’de veri akışı zayıf görünüyor. Bu da dün ABD borsalarında görülen yukarı hareketin sınırlı kalmasına neden oldu. Petrolde şimdilik izlemedeyiz. Geri çekilmeleri alım için değerlendirebiliriz.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz short stratejide ilk hedef görülürken ikinci hedefe doğru geri çekilme sınırlı kaldı. Devam eden pozisyonların tutulabileceği görüşündeyiz. Stop 15,870’e çekilerek pozisyonlar korunabilir.

Devam Eden Strateji: Short Fiyat: 15,936 TP1: 15,850 TP2: 15,790 SL: 15,870

NASDAQ

Nadaq’da dün görülen geri çekilmeyle birlikte ikinci hedef bölgesi de test edildi. 16,430 kırılacak olursa short pozisyonlar artırılabilir. Genel eğilimin kısa vadede aşağı yönlü kalabileceği görüşündeyiz.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 16,400 TP1: 16,320 TP2: 16.200 SL: 16,500

BITCOIN

BTC’de dün geri çekilme 46,500 bandına kadar geldi. Short pozisyonların bu bölgede kapatılmasını şu aşamada uygun görüyoruz. 46,500 altında hareketler kısa vadede sınırlı kalabilir. Bu bölge altında ise short sinyal kuvvetlenecektir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.