29.10.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

ABD’de borsalar yeni zirvelerinden bilançolardaki kuvvetli gidişatın bozulmasıyla satış görüyor. Apple ve Amazon’un karlarının beklentileri karşılamaması halihazırda kar satışı bekleyen piyasalar için de temel anlamda bir gerekçe oldu. Bu çerçevede biz de DAX ve Nasdaq için ağırlığımızı short tarafa verebiliriz. Altında hareketlilik bir süre daha devam edebilir. Petrol için ise kararsız bir görünüm var fakat Çin’in kömür piyasasına müdahalesinin etkisi kısa vadede petrolü aşağı çekebilir.

TL cephesinde sakinlik var. Buna karşın orta uzun vade trendlerin yukarı yönünü sürdüreceği görüşündeyiz. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz.

USDTRY

TL’de normalleşme isteği sürerken, DXY’deki geri çekilme kısa vadede kurdaki geri çekilmeyi destekleyebilir. Yine de şu ortamda short strateji için temkinliyiz ve geri çekilmede ana destekleri long strateji için takip etme kararındayız. Bunun için ide 9.35 ve 9.17 önemli eşikler olacaktır.

EURUSD

ABD’de dün veri akşının beklentileri karşılayamaması pariteyi yukarı çekerken, ilk hedef bölgemizi de gördük. 1.1660 üzerinde tutunma sürdükçe yukarı potansiyelin devamını bekliyoruz ve 1.17 hedefine doğru pozisyonlar sürdürülebilir. Yine devam ettirecekler için ise 1.1750 bir sonraki hedef ve direnç olarak öne çıkmakta.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1.1602 TP1: 1.1660 TP2: 1.1700 SL: 1.1540

XAUUSD

Ons altında dün görülen hareketlilikle birlikte long stratejide ikinci hedef bölgesini gördük. Bir süre altın cephesinde izlemeye geçeceğiz. 1810 üzeri hareketlerde kısa vadede yorulma gözlemleniyor ki daha önce de izlemiştik. Bugün PCE fiyat endeksi takip edilecek. Yüksek gelirse altında faiz kanalıyla baskı oluşabilir.

WTI

ABD ham petrolü WTI’da dünkü satış hareketi sınırlı kalırken, verdiğimiz short starteji hedef bölgesine yakın döndü ve stop seviyesinde kapattı. Ana destek bölgesinin üzerine geçmiş olmamız nedeniyle geri çekilmelerin şu aşamada sınırlı kalmasını bekliyoruz ve izlemeye geçeceğiz.

DAX

Küresel risk iştahındaki bozulma nedeniyle DAX cephesinde long stratejiler kapanabilir. Petrol fiyatlarındaki geri çekilmenin sınırlı kalması da DAX için olumsuz. 16,500 desteğine yakınız fakat bu bölgenin altına geçebileceğimiz görüşündeyiz.

Strateji: Short Fiyat: 15,626 TP1: 15,550 TP2: 15,490 SL: 15,700

BITCOIN

BTC’de ün bahsettiğimiz 56,000 – 57,000 bandına doğru geri çekilmeyi beklediğimizi sunmuştuk. Zirvelerdeki yorulma da buna bir gösterge olurken, ETF tarafı da paralel hareket ediyor. Kısa vadede geri çekilmenin devamını bekliyoruz ve tekrardan 56,000 – 57,000 bölgesine doğru düşüş sürebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.