28.12.2021 – Daily Newsletter

Küresel piyasalarda artan risk iştahı borsaları dün yukarı taşırken, altında da gecikmeli de olsa yukarı hareketin devamını bekliyoruz. Dünkü sert yükselişin ardından göstergeler aşırı alım sinyali üretirken, gün içerisinde seyrin daha sakin kalmasını bekliyoruz. Olası geri çekilmelerde alım için ise beklemeye geçeceğiz. Petrolde de yukarı potansiyel devam etse de geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz.

TL’de negatif ayrışma devam ediyor. 12.00 üzerinde ana strateji long tarafa geçebilir. Yukarı potansiyel devam etse de teknik kırılmayı bekleyeceğiz. Temel tarafta ise yükseliş beklentimiz var.

USDTRY

TL’de yeniden negatif ayrışmanın görüldüğü gelişen ülke para birimleri Dolar karşısında da zayıf seyrediyor. 12.00 üzerindeki hareketlerde kademeli olarak long pozisyonların artırılabileceği görüşündeyiz. Yeni mevduat sisteminde tavan uygulaması negatif reel faizin devamı anlamına geliyor. Bu da TL’de değer kaybının yeniden başlamasına neden olabilir.

EURUSD

1.1350 direncine doğru ataklar zayıf kalmaya devam ederken, paritede izlemede kalma fikrimizi koruyoruz. Bu bölge üzerine temel tarafta istek var. Buna karşın teknik olarak parite yükselişte zorlanma gösteriyor. Orta vade için konuşacak olursak 1.1350 üzerine yerleşme bekliyoruz.

XAUUSD

Önceki gün verdiğimiz strateji açılırken, 1811 üzerinde altının hareketini genişleteceği görüşündeyiz. Faizler ve DXY sakin. Altın Fed baskısını üzerinden atabilirse 1820 bölgesine doğru kısa vadede ataklarını sürdürebilir.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 1811 TP1: 1816 TP2: 1820 SL: 1793

WTI

Dün verdiğimiz long stratejide ikinci hedef de görülürken, devam eden pozisyonlar için kapatma düşünülebilir. Alternatif olarak da stopları 75.00 bölgesine çekerek pozisyonları koruyabiliriz. Şu aşamada yeni bir long pozisyon önerimiz yer almıyor. Teknik göstergeler aşırı alım bölgesinde. Bu da yorulma ve düzeltme sinyali olarak görülebilir.

DAX

DAX’ta dünkü sert yükselişin ardından short stratejimiz stop bölgesinden kapandı. Ana dirençlerin üzerine yerleşmemiz nedeniyle ana stratejiyi de long taraftan devam ettireceğiz fakat geri çekilmelerde destekleri değerlendirmeyi düşünüyoruz. Küresel risk iştahı bu sabah dengeli. Geri çekilmede 15,770 – 16,000 bölgesinden alım düşünebiliriz.

NASDAQ

Nasdaq’da dün verdiğimiz long stratejide ikinci hedef de görülürken, göstergeler aşırı alım sinyali vermeye başladı. Şimdilik pozisyonların kapatılmasını ya da devam eden pozisyonlarda stopun 16,450’ye çekilerek devam ettirilmesini uygun görüyoruz. Olası geri çekilmede 16,400 bölgesinden yeni alım düşünebiliriz.

BITCOIN

49,700 altına yeniden gerileyen BTC’de 53,000 bandına doğru hareket zayıf kaldı. Şu durumda BTC’nin negatif ayrışması beklenmiyordu. 49,700 altında zayıf kalabilir ve 46,000 bölgesine doğru yeni bir düzeltme alabiliriz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.