28.01.2022 – Daily Newsletter

Dün ABD’de açıklanan güçlü büyüme verileri Fed’in sıkılaştırma politikasını desteklerken, GSYH fiyat endeksi de yüksek ve bu da faizleri yukarı çekmekte. Fed endişesi dün de bu çerçevede borsalar üzerindeki baskıyı artırırken, altın ve Euro’nun da düşüşüne neden olmakta. Petrol fiyatları zirvelerde tutunmaya devam ediyor. Bugün PCE fiyat endeksi izlenecek ABD tarafında. Kuvvetli veriler gelmeye devam ederse ABD tahvil faizlerinde yukarı hareket sürebilir

İçeride TL cephesinde yatay görünüm sürse de 13.80’e doğru ılımlı hareketin süreceğini düşünüyoruz. DXY’de kuvvetli.

USDTRY

Fed açıklamaları ve TL üzerindeki devam eden baskı kuru yukarı taşıyor. 13.70 hedefine doğru hareketin devamını bekliyoruz. Karlı pozisyonlarda yükseliş devam ettikçe 13.80üzerinde pozisyon artırılabilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 13.38 TP1: 13.70 TP2: 13.95 SL: 12.90

EURUSD

Paritede dün görülen sert düşüşün ardından 1.1135 bölgesi üzerinde tutunma isteği var. 1.1170 yukarı yönlü kırılmadan yeni bir alım önerimiz yer almıyor. Paritedeki düşüşü ise aşırı buluyoruz. Strateji olarak izlemedeyiz.

XAUUSD

Ons altın dün gelen ABD verilerinin Fed stratejisini desteklemesiyle sert düştü. 1800’lerden ilk tepkiyi yapması beklentimiz dahilindeydi ve 10 Dolarlık bir sekme gerçekleşti. Buna karşın kar marjımızın altında kalması nedeniyle takip eden zarar durdurucu kullanmayan yatırımcılar için stop bölgesinde kapatıldı. Şimdilik izlemedeyiz fakat 1800 üzeri hareketlerde yeniden alım denenebilir.

WTI

Fed’den sıkılaştırma beklentileri, Ukrayna krizinde kısa vadeli durulmaya karşın petrol fiyatları zirvelerde tutunmaya devam ediyor. Yükselen trende ikinci dönüş hareketi de başarısız. Teknik olarak yükselişin zayıfladığı görüşündeyiz. Aşağı yönlü risklerin daha kuvvetli olduğunu düşünüyoruz. Strateji olarak izlemedeyiz.

DAX

DAX’ta dünkü yükselişle birlikte verdiğimiz stratejide ikinci hedefi de gördük. Pozisyonu koruyanlar için bu bölge kapatmak için uygun görünüyor. Göstergeler aşırı alım bölgesinde. Yeni bir long strateji için geri çekilmeyi bekleyebiliriz.

NASDAQ

Nasdaq’da görülen sert düşüşün ardından toparlanma yavaş görülüyor. Küresel risk iştahı dengeli. Kısa vadeli alımlarla destekleneceği görüşündeyiz. 14,500’e doğru hareketler sürebilir.

Strateji: Long Fiyat: 14,154 TP1: 14,220 TP2: 14,300 TP3: 14,500 SL: 13,900

BITCOIN

37,250 üzerine denemeler yapan BTC için bugün tepki alımlarının süreceğini düşünüyoruz. 39,000 – 40,000 direnç bölgesine doğru hareket oluşabilir. Bu bölge aşılmadığı sürece kalıcı bir yükseliş beklemiyoruz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.