26.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Covid’de yeni varyant endişeleri piyasalardaki ana senaryoları tamamen değiştirebilir ve özellikle borsalarda sert düşüş hareketleri görebiliriz. Bizim tarafta DAX ve Nasdaq tarafında short görüşümüz devam ediyor ve kapatmadan devam ettirebiliriz. Buna ek olarak petrol fiyatlarındaki düşüşün de devamını beklerken, reel faizlerdeki gerileme nedeniyle altına talep oluşabilir. Özellikle Avrupa için risklerin daha yüksek olması Euro üzerinde baskı oluşturabilir.

İçeride TL’de normalleşme isteğine karşın küresel risk iştahınki bozulma gelişen ülke para birimleri üzerinde baskı yaratabilir. Politika yapıcılar negatif reel faizi savunuyor. Bu da TL üzerinde ekstra baskı demek. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz.

USDTRY

4 saatlik grafikte 22 periyot ortalama üzerindeki tutunma devam ediyor. Taşınacak ya da alınacak long pozisyonlar için bu bölgenin üstü tercih edilebilir. 12.33’ü burada ana direnç ve long pozisyonlar için hedef olarak takip edebiliriz. 22 ortalamanın altında ise short tarafa geçilmesini öneriyoruz.

EURUSD

Alçalan trendin üzerine denemeler yapan EURUSD önemli gördüğümüz 22 periyot ortalamanın üzerine henüz geçemedi. Teknik olarak kırılma olmaması nedeniyle long pozisyon için izlemedeyiz faka temelde görüşümüz 1.1290’ kadar hareketin devamı yönünde. Bugün veri akışı sakin.

XAUUSD

1795 üzerine denemeler devam ederken, ons altında faizlerin de gerilemesi nedeniyle yukarı potansiyelin arttığını görmekteyiz. Dün kapatmayanlar için long pozisyonların devam ettirilebileceğini belirtmiştik. Long pozisyonlar korunabilir ve ekleme yapılabilir. Kalıcı bir yükseliş için ise erken

Strateji: Long Fiyat: 1796 TP1: 1805 TP2: 1810 SL: 1785

WTI

Dün 78.00 bölgesinden açılan short pozisyonu devam ettirebiliriz. İkinci hedef bölgesi görülmesine karın Covid varyant endişesinin talep dinamiklerini olumsuz etkilemesini ve satışın 75.00 bölgesine kadar devam etmesini bekliyoruz. Stoplar ikinci hedefe çekilebilir. Yeni pozisyon için ise izlemeye geçeceğiz.

Strteji: Sell Limit Fiyat: 78.00 TP1: 77.30 TP2: 76.50 SL: 76.50

DAX

Dün DAX’ta verdiğimiz sell limit strateji işleme girmedi fakat vadeli kontratta sert satış baskısı hakim. Geri çekilme beklentimize karşın Covid endişesi piyasaları yeniden aşağı çekiyor. Bir süre izlemede olacağız fakat yükselişleri short tarafta değerlendirebiliriz.

NASDAQ

16,450 direncine doğru ataklar zayıf kalırken, Nasdaq tarafında geri çekilmenin devamını bekliyoruz. Faizlerin düşüşü geir çekilmeyi sınırlayabilir fakat küresel piyasalar zayıf. Bu da düşüşü tetikleyebilir. Covid endişesi küresel piyasalarda satış baskısı yaratıyor.

Strateji: Short Fiyat: 16,292 TP1: 16,230 TP2: 16,150 SL: 16,390

BITCOIN

55,850 – 56,000 bandı altında stopla kısa vadeli long pozisyon izlenebileceği görüşümüz devam ederken tepki alımları istenen düzeyde değil. Düşen trend çizgisine kadar hareket devam edebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.