26.10.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

ABD’de bilançoların verdiği iyimser hava devam ederken Asya piyasası ise haftaya kararsız başladı. Genel çerçevede risk iştahı dışarıda dengeli. Fakat yine de bilançoların katkısı tamamlandıktan sonra satış baskısı veya kar satışı / düzeltme benzeri bir düşüşle karşılaşabiliriz. Altın ve Euro kuvvet almaya devam ederken, petrolde ise yeni zirvelere doğru hareket söz konusu.

İçeride Dolar/TL’ye yeni rekorla başladık. Hafta sonu gelen haber akışı ile TL üzerindeki baskının arttığı görülmekte. Benzer görünüm CDS için de geçerli. Ana stratejide Long pozisyonlar korunabilir.

USDTRY

TL üzerindeki baskı devam ederken, hafta sonu gelen haber akışı kurdaki yükselişi hızlandırdı. Long pozisyonların korunabileceği ve 9.66 üzerindeki tutunma devam ettiği sürece de kapanmamasını öneriyoruz. Bu bölgeye doğru geri çekilmeler yeni alımlarla desteklenebilir.

EURUSD

1.16 bölgesine kadar geri çekilen paritede teknik olarak trend dönüş gerçekleşti. Euro üzerindeki baskıyı enerji fiyatlarından da okusak da Dolar’ın pozitif ayrıştığı bir dönemdeyiz. Buna karşın geri çekilmede alım için fırsat izliyorduk. Veri akışı bugün ABD için kritik olacak.

Strateji: Long Fiyat: 1.1602 TP1: 1.1660 TP2: 1.1700 SL: 1.1540

XAUUSD

1808 – 1810 direnç bölgesinde zorlanmaya devam eden ons altın kuvvetli kalmaya devam ediyor fakat teknik olarak bu bölgeyi aşamaması geri çekilme yaratabilir. Faizler yüksek, enflasyon beklentileri de keza yüksek seyrini koruyor. Teknik bir düzeltme beklentisi oluşabilir. Bu nedenle kısa vadeli geri çekilme bekliyoruz.

Strateji: Short Fiyat: 1805 TP1: 1800 TP2: 1795 SL: 1812

WTI

Dün önerdiğimiz long pozisyonda ilk hedef bölgesine yaklaşan ham petrol yeniden 83.10 destek bölgesine kadar gerileme gösterdi. Pozisyonu koruyanlar için strateji sürdürülebilir fakat 83.10 desteği altında long pozisyonların kapatılması önerilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 84.20 TP1: 85.00 TP2: 85:80 SL: 83.00

DAX

Küresel risk iştahındaki güçlü seyir, ABD borsalarında görülen yeni zirve ve Asya piyasalarındaki Evergrande iyimserliği DAX’ı yukarı taşıyor. Dünkü pozisyonu stop bölgesinde kapatırken, küresel gelişmeler nedeniyle yükselişin devamını bekliyoruz. Long stratejide marjı genişletebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 15,649 TP1: 15,700 TP2: 15,750 SL: 15,550

BITCOIN

Bir önceki direncine geri dönüş yapan BTC’de dün önerdiğimiz pozisyon ilk hedef bölgesini test etti. Kısa vadede izlemede kalabiliriz. ETF’lere olan talebin güçlü kaldığını izliyoruz. Bu da geri çekilmede BTC’de alım getirebilir. Teknik olarak yükselişi engelleyebilecek bir konu ise OBO oluşumu. 58,000’lere doğru geri çekilme bu nedenle tehlikeli olabilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.