25.01.2022 – Daily Newsletter

ABD piyasalarında kapanış alıcılı olsa da volatilite oldukça yüksek kaldı. Dün seans öncesi işlemlerde ve seans sırasında %4’lerde satıcılı olan endekslerde kapanışlar pozitif. Bu sabah ise vadeli kontratlarda yeniden negatif görünüm var. Fed ve Ukrayna endişesi piyasaları aşağı çekiyor. Bizim de ana stratejimiz Fed sonrası değişebilir fakat bilanço küçültmeye değinilmezse long pozisyon için fırsat oluşacağı görüşündeyiz. Fed’in beklentilerin üzerinde bir faiz artırım sürecine gireceğini şu aşamada düşünmüyoruz.

İçeride Dolar/TL yatay bandı koruyor. Orta uzun vadeli yukarı yönlü görüşü korumaktayız. Kısa vadede ise görünüm yataylığı koruyor.

USDTRY

TCMB kararı sonrası Dolar/TL’de kısa vadeli gevşeme görürken, swap anlaşmaları net rezervlerde olmasa da brüt rezervlerde rahatlama getiriyor. Enflasyon baskılarının devam etmesi ve rezerv endişesinin yüksek kalması nedeniyle orta uzun vade için yükseliş beklentimizi koruyoruz. Kısa vadeli alımlar 12.90 altında stopla yapılabilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 13.38 TP1: 13.70 TP2: 13.95 SL: 12.90

EURUSD

Paritede yükselen trend devam ederken, küresel risk iştahındaki gerileme Dolar talebini artırmakta. Long pozisyonu koruyoruz ve trend kırılmadığı sürece tutabiliriz. Fed endişesinin parite üzerindeki etkisi az fakat borsalara aşırı satış geldiği durumda Dolar talebi yükselebiliyor.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1.1347 TP1: 1.1400 TP2: 1.1470 SL: 1.1270

XAUUSD

1845 direncine doğru atakların zayıf kaldığı ons altında Fed öncesi ana kırılmalardan uzak kalındığı görülmekte. Ukrayna krizi altını besliyor. Buna karşın reel faizlerdeki yükseliş Ukrayna krizi çözüldüğü takdirde altında baskı yaratabilir. Kısa vadeli geri çekilme bekliyoruz.

Strateji: Short Fiyat: 1841.5 TP1: 1836 TP2: 1832 SL: 1847

WTI

Ham petrol yükselen trendi kırarken, 84.90 – 85.00 desteğinin de altına gerileme gördük. Kısa vadeli geri çekilmeler olağan görülebilir. Bu çerçevede 83.50 altında düşüşün süreceği görüşündeyiz.

Strateji: Short Fiyat: 83.50 TP1: 82.00 TP2: 80.50 SL: 85.00

DAX

DAX’ta dün sert düşüşle birlikte long stratejide stop çalıştırdık. Küresel risk iştahı zayıf fakat ana destekler üzerindeki tutunma olumlu. Kar – stop marjı yetersiz olduğu için bugün izlemedeyiz. Almanya’da IFO iş güveni veri akışında öne çıkıyor fakat etkisinin sınırlı olmasını bekleriz.

NASDAQ

14,450 desteğinin altına gerileyen Nasdaq endeksinde dün aldığımız long pozisyonu stop bölgesinde kapattık. Fed endişesi net bir şekilde piyasaları baskılıyor. 14.450 altında kaldığımız sürece de long pozisyon önerimiz yer almıyor.

BITCOIN

37,250 eşiğinin yeniden üzerine çıkmaya çalışan BTC’de bu bölge aşılmadan long pozisyon riskli olabilir. ABD borsalarında da satıcılı görünüm var. Bu da BTC’nin ana dirençleri aşmasını zorlaştırabilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.