24.12.2021 – Daily Newsletter

Küresel piyasalarda Noel tatili nedeniyle volatilite düşük fakat risk iştahı pozitif. Dün ABD borsaları yarım puanın üzerinde primli kapattı. Altın 1810 direncine kadar yükseliş gösterdi ve devamını bekliyoruz. Petrolde long pozisyonumuz devam ediyor. DAX ve Nasdaq için long pozisyonları kapattık ve izlemeye geçeceğiz.

İçeride TL’de normalleşme isteği sürerken 11.00 desteğinin altına denemeler gördük. Kısa vadeli geri çekilmeler bu bölgeden alışla karşılanıyor. Kuvvetli bir destek olduğunu düşünsek de ana destek 9.50’lerden geçmekte.

USDTRY

Dolar/TL’de dün 11.00 bölgesinin altını test ederken bu sabah hafif yükseliş ön planda. Short pozisyonları kapatıp izlemeye geçebiliriz. 11.85 üzerine hareketlerde ise long pozisyon açılabileceği görüşündeyiz. 11.00 ve 9.70 bölgesi geri çekilmede kritik destekler. Alım için değerlendirilebilir. Bugün piyasaların sakin kalmasını bekliyoruz.

EURUSD

Paritede önceki gün verdiğimiz long pozisyon önerisinde ikinci hedefi gördük. Euro’daki yükseliş isteğinin süreceği görüşündeyiz. Bugün Almanya ve ABD’de Noel tatili nedeniyle veri akışı yer almıyor. Piyasada volatilite düşük kalabilir. Yılın son günlerinde önemli bir kırılma beklemiyoruz.

XAUUSD

1810 direncine doğru atakların yorulduğu ons altında yukarı eğilimin devamını bekliyoruz. Son iki denemesi başarısız olsa da temel tarafta altını destekleyen bir görünüm var. Faizler sakin, risk iştahı pozitif ve Dolar talebi nispeten düşük. 1810 üzerinde alıma geçilebilir.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 1811 TP1: 1816 TP2: 1820 SL: 1793

WTI

Ham petrolde direnç kırılması ardından yukarı eğilim devam ederken, önceki gün verdiğimiz long stratejide ilk hedef görüldü ve ikinci hedefe doğru hareketin devamını bekliyoruz. Stopu 73.20’ye çekiyoruz. ABD’de stokların gerilemesi ve petrol talebine dair iyimser hava yukarı harekette etkili.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 72.84 TP1: 73.50 TP2: 74.50 SL: 73.20

DAX

Dünkü yükselişle birlikte revize ettiğimiz ve yeni öneri de verdiğimiz 15,700 bölgesinin üzeri test edilirken, long pozisyonların bu bölgede kapatılmasını uygun görüyoruz. Şimdilik izlemede kalabiliriz. 15,800 üzerinde ise yeniden long pozisyon denenebilir.

NASDAQ

Nasdaq’da dün yükseliş devam ederken, long pozisyonları koruyanlar için kapatma vakti gelebilir. Dün 16,150’ye stop çekilerek devam ettirilebileceğini belirtmiştik. Yine de sürdürecekler için 16,270 stopla korunabilir fakat biz kapatılmasını öneriyoruz. 16,400 bölgesi şimdilik short pozisyon için de uygun görünüyor.

BITCOIN

50,000 bandı dün küresel risk iştahındaki pozitif görünüm ile devam ederken teknik olarak da hem direnç hem de alçalan trend kırılmış oldu. Yukarı eğilimin devamını bekliyoruz. 50,000 altında stopla long pozisyonlar korunabilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.