24.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Fed’in erken sıkılaşabileceği algısı piyasalardaki risk iştahını aşağı çekerken ABD vadeliler ve bu sabah Asya piyasaları satıcılı seyirde. Faizlerdeki hareket ve yine Fed beklentileri altını da 1800 Dolar’ın altına kadar çekti. Euro’daki baskı nispeten az fakat hissedilir düzeyde. WTI, ABD’de stratejik rezervlerden satış yapılacağı haberleriyle gerilese de sınırlı kaldı. Satış miktarının oldukça düşük kalacağı görülmekte.

İçeride TL üzerindeki baskı sürüyor. Dolar’ın da gelişen ülke para birimleri karşısında değer kazanımı Fed beklentileriyle birlikte devam ediyor.

USDTRY

TCMB tarafından yapılan fiyat oluşumlarında sağlıksız gelişmeler açıklaması TL üzerindeki baskıyı hafifletmeye yetmedi ve kur üzerindeki baskı devam ediyor. Dolar’ın da gelişen ülke para birimleri karşısındaki değer kazanımı sürüyor. Yukarı hareketin devamını ve 13.37’ye doğru bugün atakların sürmesini bekliyoruz.

EURUSD

ABD’de yükselen tahvil faizleri paritedeki baskıyı korurken Euro’daki değer kaybının önemli desteklere kadar geldiğini ve teknik olarak da bu bölgelerden toparlanma beklentimiz sürüyor. Bugün ABD’de veri akışı kritik ve yoğun olacak. Kuvvetli veri akışı gelirse manuel olarak stop çalıştırmayı düşünebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 1.1275 TP1: 1.1350 TP2: 1.1410 SL: 1.1200

XAUUSD

Fed endişesi ile sert gerileyen ons altında 1783 bölgesinden gelen tepki alımları etkili. Bugünkü veri akışı altın için önemli fakat ana desteklerdeki tutunma nedeniyle long pozisyon alabiliriz. Faizler de dünkü zirvelerden sonra gerileme eğiliminde.

Strateji: Long Fiyat: 1795 TP1: 1805 TP2: 1812 SL: 1787

WTI

Önceki gün verdiğimiz Sell Limit pozisyon aktif hale gelirken ABD’de stratejik rezervlerin satılabileceği haberleri piyasada yer almaya devam ediyor. Önemli büyüklükte bir satış olmasını beklemiyoruz. Fed endişeleri talep cephesini baskılayacak olursa petrolde geri çekilme görebiliriz. Bugün ABD’de ham petrol stokları da açıklanacak.

Strteji: Sell Limit Fiyat: 78.00 TP1: 77.30 TP2: 76.50 SL: 79.00

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz sell stop stratejide ilk hedef bölgesi görüldü. Pozisyonu sürdürecekler için stop maliyete çekilebilir. Faizlerin yüksek seyri nedeniyle DAX üzerindeki baskının devamını bekliyoruz.

Açılan Strateji: Sell Stop Fiyat: 16,050 TP1: 15,900 TP2: 15,800 SL: 16,050

NASDAQ

Nasdaq’da Fed endişeleri ve kar satışları deva ederken, dün verdiğimiz short stratejide ikinci hedef bölgesi de görüldü. Bir süre izlemeye geçebiliriz. ABD’de faizler hala yüksek. Bu da yükselişlerde satış fırsatı oluşturabilir.

BITCOIN

55,850 – 56,000 bölgesinde ikinci kez tutunan BTC’de dün kısa vadeli alımları desteklemiştik. Bu yöndeki görüşümüz sürüyor. 55.800 altında stopla kısa vadeli ve düşük marjlı alımlar yenilenebilir. Takip eden zarar durdurucu kullanılmasını öneriyoruz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.