24.01.2022 – Daily Newsletter

2022 yılının ilk Fed toplantısı bu hafta gerçekleşecek ve piyasalar Fed’in beklenenden daha hızlı faiz artıracağına dair sinyal verilmesinden endişe duyuyor. ABD’de Cuma günkü kapanışlarda borsalardaki sert fiyatlamayı hem devam eden Fed endişesine hem de açıklanan bilançolara bağlayabiliriz. Genel risk iştahı bu sabah dengeli fakat Cuma günkü kayıplar telafi edilebilmiş değil. Altın, Ukrayna geriliminden dolayı güçlü. Petrolde de yine Ukrayna krizinin endişesi söz konusu.

İçeride Dolar/TL’de 13.50’lerin altındayız. Orta uzun vadede yukarı yönlü görüşü korusak da kısa vadede yatay bant hareketi bir süre daha devam edebilir.

USDTRY

TCMB kararı sonrası Dolar/TL’de kısa vadeli gevşeme görürken, swap anlaşmaları net rezervlerde olmasa da brüt rezervlerde rahatlama getiriyor. Enflasyon baskılarının devam etmesi ve rezerv endişesinin yüksek kalması nedeniyle orta uzun vade için yükseliş beklentimizi koruyoruz. Kısa vadeli alımlar 12.90 altında stopla yapılabilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 13.38 TP1: 13.70 TP2: 13.95 SL: 12.90

EURUSD

Yükselen trendin devam ettiği EURUSD paritesinde 1.1370’in altında kalmaya devam ederken, long stratejiyi ise koruma kararı almaktayız. Aynı hedef ve stopla aktif fiyattan yeni bir long strateji uygulanabilir. Bugün Avrupa ve ABD’de PMI’lar yayımlanacak. Öncü olması nedeniyle önemli ve artan vaka sayısının yansımasını göreceğiz. Özellikle ABD’de beklentilerin altında bir veri akışı alırsak paritede 1.1370 direncine doğru ataklar sürebilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1.1347 TP1: 1.1400 TP2: 1.1470 SL: 1.1270

XAUUSD

Ons altında önceki gün verdiğimiz short stratejide ilk hedef bölgesi görüldü. Stratejiyi trend yönünden öte teknik bir düzeltme ihtiyacı ile vermiştik. Şimdilik izlemedeyiz. 1830’ların altındaki geri çekilmelerde alım için beklemede olacağız. Aktif fiyat kar – stop marjımıza uymadığı için değerlendirmiyoruz.

WTI

Petrolde Ukrayna endişesi fiyatları yukarıda tutarken, küresel talep güçlü gidişini sürdürüyor. Teknik olarak da trend kırılması gerçekleşmedi. Piyasalar güne iyimser başlıyor. Ana dirençlerde olmamıza karşın 84.90 aşağı yönlü kırılmadan alım önerimiz yer almıyor.

DAX

Cuma gününü zayıf kapatan ABD borsalarında bu sabah vadeliler toparlanma eğiliminde. Haftaya iyimser başlayan piyasalarda DAX’ta da yukarı potansiyel artabilir. Kar – stop marjı düşük kalsa da long pozisyonu değerlendirebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 15,549 TP1: 15,620 TP2: 15,740 SL: 15,430

NASDAQ

Nasdaq’da önceki gün verdiğimiz long pozisyon ikinci hedefi de görürken Cuma günü kapanışa doğru sert satış gördük. Bu sabah vadeli kontratlarda iyimser görünüm var. 14,600’ün yeniden üzerine geçeceğimiz görüşündeyiz. Long pozisyon düşünebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 14,559 TP1: 14,700 TP2: 14,800 SL: 14,350

BITCOIN

37,250 desteği altında kalmaya devam eden BTC’de haftaya tepki alımları ile başlayabiliriz. Fed politikaları borsalarla birlikte BTC üzerinde de etkili. Şimdilik düşen trendin üzerine hareketler beklemiyoruz fakat kısa vadeli alımlar denenebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.