23.03.2022 – Daily Newsletter

Fed’den önümüzdeki toplantılarda daha yüksek düzeyde faiz artırımı geleceği sinyali piyasaları şekillendirmeye devam ederken, borsalar tarafındaki iyimser tablo bozulmuş değil. ABD’de kapanışlar kuvvetli ve bu sabah da vadeliler yukarıdaki hareketi koruyor. Altının 1930’ları aşamadığını izlemekteyiz. Petrol ise ana destekler üzerindeki hareketi koruyor ve kazançlarını bugün de korumaya devam ediyor. Rusya – Ukrayna geriliminde iyimserlik azalmış durumda.

İçeride 14.80 üzerinde tutunmaya devam eden Dolar/TL için ana desteklerden biri 14.50 – 14.60 bölgesinden geçiyor ve bu bölge üzerinde kaldığımız sürece orta uzun vadeli pozisyonlar tutulabilir. Kısa vadede long pozisyonlar kapatılabilir. 14.90 üzerinde yeniden long tarafa geçilebilir.

USDTRY

İçeride 14.80 üzerinde tutunmaya devam eden Dolar/TL için ana desteklerden biri 14.50 – 14.60 bölgesinden geçiyor ve bu bölge üzerinde kaldığımız sürece orta uzun vadeli pozisyonlar tutulabilir. Kısa vadede long pozisyonlar kapatılabilir. 14.90 üzerinde yeniden long tarafa geçilebilir.

EURUSD

1.1010 desteği üzerindeki tutunma nedeniyle açtığımız short pozisyonu kapatıyoruz. Piyasalar Fed’den gelecek 50 baz puan artırım sinyalini içselleştirdi. Borsalarda önemli bir fiyatlama görmüyoruz ve ABD 10 yıllık faizlerdeki kuvvetli yükselişe karşın ciddi bir Dolar talebi göze çarpmıyor. Euro üzerindeki baskı ise devam edebilir fakat şimdilik izlemede kalacağız.

XAUUSD

1915 desteği üzerindeki tutunmanın devam ettiği ons altında yukarı eğilim güç kaybediyor. Şimdilik izlemedeyiz fakat 1915 altındaki hareketlerde short tarafa yönelebiliriz.

WTI

112.70 direncini test eden WTI’da yükselen trend devam ederken dün bu bölgeden kısa vadeli kar satışları izledik. Rusya – Ukrayna savaşında yeni iyimser bir haber yok. Bu da fiyatları yukarı çekmeye devam ediyor. Diğer yandan AB’nin şu anda Rusya’ya enerji içerikli bir yaptırım uygulamasını beklemiyoruz. Bu da fiyatlarda gevşeme beklentimizi öne çıkarıyor.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz short öneriyi küresel risk iştahındaki artışla birlikte stop bölgesinden kapatırken, 14,480 direnci üzerindeki ataklar nedeniyle yukarı hareketin devamını bekliyoruz.

Strateji: Long Fiyat: 14,575 TP1: 14,650 TP2: 14,800 SL: 14,450

NASDAQ

14,650 direncine kadar yükselen Nasdaq endeksi ABD tahvil faizlerindeki yükselişe karşın hareketi koruyor. Ana dirençlerde olmamız nedeniyle bugün izlemede kalacağız.

BITCOIN

42,400 ara direnci üzerindeki atakların zayıf kaldığı BTC’de 40,000 desteği üzerindeki tutunma long pozisyonların devamı için destekleyici. BTC’de kısa vadeli yükselen trend devam etse de kuvvetli bir görünüm yer almıyor.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.