23.02.2022 – Daily Newsletter

Rusya’nın sınır ötesi harekat için girişimde bulunması gerilimi tırmandırsa da çatışma riski önceki günlere göre azalmış durumda. Bu da bu sabah piyasalarda sınırlı olsa iyimserlik yaratıyor. Biden – Putin görüşmesinin yapılmayacak olması ise şu aşamada negatif. Masaya oturulana kadar misillemeler devam edebilir. Ukrayna, ayrılıkçı bölgelere bir operasyon düzenlemediği sürece Rusya’nın direkt olarak müdahale etmesini beklemiyoruz. Rusya’nın enerji akışını koruyacağı açıklaması ise olumlu.

Dolar/TL’de dün 13.90’a kadar devam eden yükselişin ardından bu sabah 13.70’lere kadar yeniden düşüş görüldü. 13.90 kırılmadan long pozisyon önerimiz yer almıyor.

USDTRY

13.90 direncinin test edildiği Dolar/TL’de türev piyasalarda da hareketlilik göze çarpıyor. Bu bölge kırılmadan orta uzun vadeli alımları desteklemesek de yukarı eğilimin süreceği görüşündeyiz. TL üzerinde hem jeopolitik risklerin yarattığı baskı hem de negatif reel faiz baskısı devam edebilir.

EURUSD

Euro üzerinde Ukrayna baskısı devam ederken 1.1275 desteğine doğru geri çekilmeleri alım tarafında değerlendireceğiz. ABD – Rusya arasındaki gerilim büyüyor. Bu da Dolar talebinin yüksek olmasına da neden olabilir. Şimdilik izlemede kalma fikrimizi koruyoruz.

XAUUSD

Rusya – ABD arasında da gerilimin artması altını yukarı taşırken, çatışma ihtimalinin de azalması altında bugün geri çekilmeyi beraberinde getirebilir. Yine de dün Rusya’nın sınır ötesi harekat için girişimde bulunması altının tetikte olmasına neden oluyor. Short pozisyonu kısa vadeli ve takip eden zarar durdurucu (20 pips) kullanarak alabiliriz.

Strateji: Short Fiyat: 1895.5 TP1: 1890 TP2: 1885 SL: 1905

WTI

90.65 ara desteğine kadar geri çekilen ham petrol Rusya’nın sınır ötesi harekat için girişimiyle yeniden yükselişte. Ayrılıkçı bölgelere Ukrayna tarafından operasyon olmadığı sürece Rusya’nın bu yönde bir girişimi olmasını beklemiyoruz fakat kaçınılmaz olduğu görüşündeyiz. Strateji olarak izlemede kalacağız.

DAX

DAX’ta tepki alımları ve toparlanma sinyalleri olsa da 14,850 direnci üzerine henüz geçemedik. Bu bölge altında kaldığımız sürece de long pozisyon düşüncemiz yok. Piyasa toparlanmak isteyecektir. Çatışma ihtimali hala yüksek fakat azalması borsalar için pozitif.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 14,900 TP1: 15,000 TP2: 15,150 SL: 14,780

NASDAQ

13,900 üzerine yeniden yerleşen Nasdaq endeksi kayıplarını azaltmak isteyebilir. Sınırlı da olsa toparlanmanın gün içerisinde devam etmesini bekliyoruz.

Strateji: Long Fiyat: 13,971 TP1: 14,050 TP2: 14,110 SL: 13,880

BITCOIN

39,000 desteği altında kalmaya devam eden BTC’de yükseliş sinyalleri yeterli değil. Piyasalarda bu sabah iyimserlik var fakat riskler hala oldukça yüksek. 39,000 aşılmadan long pozisyon riskli olabilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.