21.10.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

ABD’de sektör olarak emlak sektörü net karları lider konumunda kalırken, finans sektörü ise karlılıkta öne çıkan şirketler arasında. Yine teknoloji şirketlerini de karlılıkta önlerde takip ediyoruz. Bu fiyatlama ardından borsalarda yeniden düşüş meydana gelebilir. Küresel riskler azalma eğiliminde fakat hala kuvvetli. Evergrande’de karamsarlık ve endişe azaldı. Enerji fiyatlarının yüksek kalışı özelikle Avrupa için risk.

İçeride bugün TCMB kararı var. Beklentiler faiz indiriminin devam edeceği yönünde. 50 baz puanlık bir indirim tamamen fiyatlanmasa da etkisi sınırlı kalabilir fakat 100 baz puan dolaylarında bir indirim olursa kurda yükseliş ivme kazanabilir.

USDTRY

Dün verdiğimiz long pozisyon önerisinde 9.35 bölgesi üzerini test eden Dolar/TL’de 2. hedefte kapama yaptık. Bugün TCMB kararı öncesinde pozisyon taşınmasını önermiyoruz. Sonrasında ise 50 ya üzeri puanda bir faiz indirimi olursa long pozisyonların artırılabileceği görüşündeyiz.

EURUSD

1.1665 – 1.1685 direncine atak yapan EURUSD paritesi bu bölgede zorlanmaya devam ediyor. Bu bölge üzerine yerleşmeden yükseliş beklentimiz kısa vadede sınırlı. Veri akışı bugün yoğun değil fakat faizlerdeki hareketlilik Dolar lehine fiyatlama getirebilir. Kısa vadede geri çekilme bekliyoruz.

Strateji: Short Fiyat: 1.1649 TP1: 1.1590 TP2: 1.1550 SL: 1.1700

XAUUSD

1781 – 1783 direnç bölgesi üzerine yerleşmeye çalışan altın için teknik olarak ataklar kuvvetli olsa da DXY’de yeniden güçlenme görebiliriz. Bu nedenle kısa vadede 1783 üzeri hareketleri güçlü görmüyoruz. Bu bölge üzerinde kalıcılık sağlanamadığı sürece de yukarı potansiyel zayıf kalabilir. Şimdilik izlemedeyiz fakat beklentimiz kısa vadede geri çekilme olabileceği yönünde.

WTI

ABD ham petrolü dün gerileyen kömür fiyatları öncülüğünde düşerken, verdiğimiz short pozisyon ikinci hedefine yakın bir bölgeden dönüş yaptı ve kuvvetli bir yükselişi beraberinde getirdi. Son pozisyon ardından bir süre izlemeye geçebiliriz. 83.00 üzerindeki tutunma ise teknik olarak yükselişi destekleyebilir.

DAX

15,600 bölgesinden satış gören DAX, bugün de küresel risk iştahındaki zayıflık nedeniyle düşüşü sürdürebilir. Ana desteklere yakınız bu nedenle 15,420 kırılmadan short tarafta önerimiz yok. Bu bölge altında kısa vadede short pozisyonlar artırılabilir. Enerji fiyatlarının yükselişini DAX için ana risk olarak izlemekteyiz.

BITCOIN

64,950 üzerinde tutunmaya çalışan BTC’de ana stop seviyemiz (long pozisyonlar için) 62,900’lerde. Bu bölge üzerinde tutunma devam ettiği sürece long pozisyonlar korunabilir. Yükselen trend desteği de bu bölgeden geçiyor. Kısa vadede gelen kar satışı şu durumda olağan. Göstergelerde de aşırı alım sinyali yer almaktaydı.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.