19.01.2022 – Daily Newsletter

ABD’de faizlerdeki yükselişin devam etmesiyle borsalarda da sert düşüş sürerken, Dolar pozitif güçlü bir fiyatlama gördük. Altın ve Euro’daki geri çekilme durulacak olursa ve faizler de yükselişi yavaşlatırsa alım için fırsat oluşacağı düşüncesindeyiz. Borsa – faiz ilişkisi bugün de devam edebilir. Son düşüşleri ana trendlerde bir düzeltme olarak düşünebiliriz. Bilançolar geldikçe piyasalar yeniden yukarı ataklar yapmak isteyecektir.

İçeride TL’de yatay görünüm ön planda. ABD’de artan faizler gelişen ülke para birimleri üzerindeki baskının devam etmesine neden olabilir. Bu da DolarTL’de 13.80 – 13.90 fiyatlaması getirebilir.

USDTRY

Dolar/TL’de önceki gün önerdiğimiz stratejiyi korurken, TL üzerindeki baskının kısa vadede sürebileceği görüşündeyiz. ABD’de yükselen faizler ve Fed endişesi Dolar’ın gelişen ülke para birimleri karşısında değer kazanmasına neden olabilir.

Devam Strateji: Long Fiyat: 13.38 TP1: 13.70 TP2: 13.95 SL: 12.90

EURUSD

ABD – Almanya faiz spreadindeki Dolar lehine sert açılma paritede düşüş getirirken, long stratejimizin da stoplanmasına neden olmakta. Şimdilik izlemedeyiz fakat 1.1375 direnci aşılırsa yeniden alım tarafında olabiliriz.

XAUUSD

Faizlerin geldiği seviye ile birlikte düşüşe geçen ons altın ana destekler üzerinde tutunmaya çalışsa da aşağı yönlü risklerin daha kuvvetli olduğunu düşünüyoruz. Alım için hala izlemedeyiz. Faizlerde gevşeme olursa altın için pozitif olabilir.

WTI

Arz endişelerinin yükseldiği petrol de fiyatlar yeni zirvelerdeki yerini koruyor. Bu şoku kısa vadeli görmeye devam ediyoruz. 86.30’da zorlanma var fakat 84.90 altına gerileyecek olursak short pozisyon düşünebiliriz.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz short pozisyon ikinci hedefine gelirken 15,770 altında kapatılmayan short pozisyonlar devam ettirilebilir. Faizlerin yüksek kalması piyasaları baskılıyor fakat göstergeler aşırı satım bölgesinde. Bu nedenle şimdilik yeni pozisyon önermiyoruz.

NASDAQ

Nasdaq’ta dün önerdiğimiz short pozisyonda ikinci hedefin altına gelinirken, 15,000’e kadar da pozisyonlar tutulabilir. Şimdilik yeni pozisyon önerimiz yok. Bugün ya da yarın Nasdaq tarafında tepki alımları bekliyoruz.

BITCOIN

44,000 bölgesine doğru hareketlerin yorulma gösterdiği BTC’de bu bölgede long pozisyonların kapatılıp izlemede kalınmasına dair görüşümüzü koruyoruz. Risk iştahı dengeli fakat teknik olarak 44,000 kırılmadan yeni bir alım önerimiz yok. Hem yatay direnç bandı hem de alçalan direnç çizgisi bu bölgeden geçiyor.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.