18.02.2022 – Daily Newsletter

Ukrayna’da gerilim yüksek devam ederken altın fiyatları da 1900 Dolar üzerini test etti. Sabah saatlerinde piyasalar sakin ve tepki alımı niyeti içerisinde. Son günlerde özellikle gün içerisindeki haber akışı neticesinde piyasalarda volatilite artıyor. Altın ve borsalarda fiyatlamalar nispeten sert olurken petrol fiyatları daha sakin seyrediyor. Doğal gaz fiyatlarında ise sıçrama boyları azalsa da nispeten yüksek seyir devam ediyor. Piyasalarda tepki alımı isteği var fakat gün içerisindeki haber akışı tüm seyri değiştirebilir. İçeride dün TCMB faiz kararını gördük. Piyasa etkisi sınırlı olsa da kurda kademeli olarak dipler yükselişte. 13.90 kırılmadığı sürece yukarı hareketler zayıf kalabilir. 13.65 – 13.70 ise kısa vadeli yükselişlerde direnç olarak izlenebilir.

USDTRY

Dolar/TL yatay bandı korusa da 13.65 13.70 denemeleri zaman zaman öne çıkıyor. TCMB faiz kararının kritik bir etkisi olmadı fakat kurda dipler kademeli olarak yükselişte. 13.90 kırılmadığı sürece yükselişler sınırlı kalabilir.

EURUSD

Ukrayna krizi Euro üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken paritede kar / stop marjı yetersizliği nedeniyle izlemede kalma fikrimiz sürüyor. Euro pozitif beklentilerimiz devam ediyor. Geri çekilmeleri ya da direnç kırma durumlarını alım için değerlendirebiliriz.

XAUUSD

1900 – 1903 direnç bölgesini test eden ons altın Ukrayna geriliminden beslenmeye devam ediyor. Ana ortalamalardan ayrışan ve göstergelerin de aşırı alım bölgesinde olduğu ons altında düzeltmelerin gün içerisinde gelebileceği görüşündeyiz. Küresel risk iştahı dengeli. Borsalarda tepki alımları var. Altın için de kısa vadeli düzeltmeler görülebilir.

Strateji: Short Fiyat: 1891 TP1: 1885 TP2: 1880 TP3: 1865 SL: 1905

Not: Bu strateji için takip eden zarar durdurucu 40 pips olarak belirlenebilir.

WTI

Ham petrolde dün verdiğimiz short strateji ilk hedef bölgesine gelirken, Ukrayna krizine karşın fiyatların yukarı tepkisi zayıf görünüyor. OPEC’den gelen tedarik açıklaması petrolde kısa vadede daha etkili olmakta. Strateji olarak pozisyonlar korunabilir ve stop ilk hedefe çekilerek devam ettirilebilir.

Strateji: Short Fiyat: 90.25 TP1: 89.50 TP2: 88.20 SL: 89.50

DAX

15,325 direnci üzerine yeniden geçmeye çalışan DAX endeksi, borsalardaki toparlanma arayışları ile yükselişte. Haber akışı sakin fakat akşam saatlerin doğru yeni haberler alınabileceği görüşündeyiz. Kısa vadeli alımlar desteklenebilir.

Strateji: Long Fiyat: 15,315 TP1: 15,400 TP2: 15,500 SL: 15,250

Not: Bu strateji için takip eden zarar durdurucu 40pips olarak belirlenebilir.

NASDAQ

Nasdaq’da dün verdiğimiz strateji hedef bölgesine yaklaşsa da haber akışının getirdiği satış baskısıyla stopta kapatıldı. Nasdaq’ın negatif ayrışması devam ediyor. Risk iştahı dengeli fakat toparlanma isteğinin sınırlı kalabileceği görüşündeyiz. 14,500 bölgesi yukarı yönlü kırılmadan alım önerimiz yer almıyor.

BITCOIN

41,250 desteğinin altına gerileyen BTC, borsalardaki düşüşle birlikte yönünü aşağı çevirmiş durumda ve bu bölgenin yeniden üzerine geçilmediği sürece yukarı hareketler zayıf kalabilir. Geri çekilmenin devamında ise 38,900 bölgesi ana destek olarak izlenebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.