15.02.2022 – Daily Newsletter

Ukrayna’da gerilim devam ederken Rusya’nın harekat düzenleyebileceği tarihlere ilişkin spekülatif haber akışı da sürüyor. Altın bu haber akışından beslenmeye devam etmekte. Borsalar tarafında ise hem Fed’in söylemleri hem de Ukrayna’da olası bir operasyon endişesi aşağı yönlü riskleri yükseltiyor. Euro’da da benzer şekilde düşüşün devam ettiği görülmekte. Petrol fiyatları ise yakın dönemin zirvelerinde seyretmekte.

İçeride Dolar/TL’de sakin görünüm devam ediyor. 13.90 kırılmadığı sürece yukarı hareketin sınırlı kalacağını düşünüyoruz.

USDTRY

Ukrayna krizi ve Fed endişeleri gelişen ülke piyasalarını baskılasa da TL’de önemli bir hareketlilik göze çarpmıyor. 13.90 üzerine geçilmediği sürece yukarı hareketin zayıf kalmasını bekliyoruz. Bugün veri akışı düne göre daha yoğun fakat kur üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

EURUSD

Artan Dolar talebi paritedeki düşüşün devamını getirirken, short pozisyonları manuel olarak kapatabiliriz. Devam ettirecekler için ise stop ilk hedefe çekilerek sürdürülebilir. Euro’nun Ukrayna krizi nedeniyle de zayıf kaldığını görmekteyiz. Dolar ise Fed söylemleri ile kuvvetlenmeyi sürdürüyor.

Strateji: Short Fiyat: 1.1388 TP1: 1.1330 TP2: 1.1270 SL: 1.1330

XAUUSD

Ons altında kuvetli yükseliş sürmekte. Ukrayna krizi değerli metallere olan talebi yükseltmekte. Bunu daha önceki kriz dönemlerinde de görmüştük. 1875 üzerinde kaldığımız sürece yukarı hareketler devam edebilir. Volatilite yüksek. Bu nedenle pozisyon almak riskli olacak. Buna karşın jeopolitik risklerin artacağı düşüncesindeyiz.

Strateji: Long Fiyat: 1877.5 TP1: 1890 TP2: 1910 SL: 1865

WTI

WTI’da 93.20 direnci üzerine denemeler olsa da şimdilik başarısız fakat yukarı yönlü riskler hala kuvvetli. Geri çekilmelerin sınırlı kalacağı düşüncesindeyiz. Haber akışı da petrol fiyatlarındaki yükselişi destekliyor.

Strateji: Long Fiyat: 92.97 TP1: 93.70 TP2: 95.00 SL: 91.50

DAX

Ukrayna krizi ve Fed endişeleri piyasaları aşağı çekmeye devam ediyor. 15,100 bölgesi aşağı yönlü kırılırsa 14,850 bölgesine doğru hareket devam edebilir. Strateji olarak izlemedeyiz. Buna karşın aşağı yönlü risklerin daha yüksek olduğunu belirtelim.

Strateji: Sell Stop 15.100 TP1: 14.850 TP2: 14.600 SL: 15.200

NASDAQ

Dün ABD piyasalarındaki kapanışlar yatay kalsa da Nasdaq artıda kapattı diyebiliriz. Finansallar Nasdaq’ı desteklemeye devam ediyor fakat Fed söylemleri ve Ukrayna krizi Nasdaq’daki yükselişin sınırlı kalmasına neden olabilir. Şimdilik izlemedeyiz.

BITCOIN

BTC’de volatil günler yaşanıyor. Risk iştahı dengeli ve altının aşırı kuvvetlenmesi sınırlı da olsa BTC’yi destekliyor. Diğer taraftan Nasdaq’ın ana desteklerde tutunması da pozitif. Yukarı eğilim 45.500’lere kadar sürebilir. Bu bölge üzerine şimdilik hareket beklemiyoruz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.