14.02.2022 – Daily Newsletter

Hafta sonunda Ukrayna ile ilgili haber akışı ve gelişmeler piyasaları aşağı çekecek düzeyde geçtiğimiz hafta başlayan satışlar bu hafta da devam edebilir. Altındaki sıçrama bugün yerini sakinliğe bırakmış durumda. Buna karşın yeni bir gelişme olduğu anda altındaki yükseliş devam edebilir. Haber akışına son derece duyarlı olunacak. Petrol fiyatlarının Ukrayna’daki artan tansiyona etkisi şimdilik sınırlı oldu çünkü fiyatların büyük miktarda içerisinde olduğunu görmekteyiz. İçeride Dolar/TL’de sakin görünüm sürüyor. 13.90 yukarı yönlü kırılmadan alım önerimiz yer almıyor.

USDTRY

13.65 – 13.70 direnç bölgesine doğru atakların zayıfladığını görmekteyiz. Pozisyon almak için 13.90 direncinin kırılmasını bekleyeceğiz ya da 13.00 bölgesine doğru geri çekilmeleri değerlendireceğiz. Önemli bir veri akışı yok. Ukrayna krizine dair haber akışı içeride hareketlilik yaratabilir. Bu hafta ayrıca TCMB faiz kararı takip edilecek. Faizlerde bir değişiklik beklenmiyor.

EURUSD

Piyasada artan Dolar talebi ve ECB’den gelen ılımlı açıklamalar pariteyi aşağı çekerken, uyguladığımız short strateji ilk hedef bölgesini gördü ve 1.1270’e doğru da hareketin devamını bekliyoruz. Bugüğn veri akışı sakin fakat ECB Başkanı Lagarde’ın açıklamaları önemli olacak. Stratejide stopu maliyete çekebiliriz.

Strateji: Short Fiyat: 1.1388 TP1: 1.1330 TP2: 1.1270 SL: 1.1388

XAUUSD

Önceki gün verdiğimiz sell stop strateji aktif hale gelmezken, Ukrayna krizi altını 1865 bölgesine kadar çekti. Gerilimin azalması altını bir miktar aşağıda tutuyor. 1850 altındaki hareketlerde 1838 – 1840 bölgesine doğru geri çekilmeler olabilir.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 1850 TP1: 1842 TP2: 1838 SL: 1858

WTI

93.20 direncini aşmakta zorlanan WTI’da yeniden yükselen trendin üzerindeyiz. Ukrayna gerilimi petrol fiyatlarını yukarıda tutmaya devam ediyor. Genel arz talep dengesi de petrol fiyatlarındaki yükselişi sınırlı da olsa destekleyici. Şimdilik izlemedeyiz.

DAX

DAX’ta önceki gün verdiğimiz short pozisyonda ikinci hedef bölgesi de test edilirken, pozisyonların kapatılmasını ve izlemeye geçilmesini öneriyoruz. Küresel risk iştahı zayıf. Ukrayna gerilimi piyasaları aşağı çekiyor. 15,100 bölgesi aşağı yönlü kırılırsa 14,850 bölgesine doğru hareket devam edebilir. Strateji olarak izlemedeyiz.

NASDAQ

Nasdaq’da önceki gün verdiğimiz short pozisyonu hedef bölgesinde kapattık. Gelen finansallar kuvvetli fakat piyasa endişeleri Nasdaq’da daha yüksek fiyatlamaya neden oluyor. Şimdilik izlemede kalacağız.

BITCOIN

42,650 desteğinin altına gerileyen BTC’de 41,250 bölgesine doğru satış sürebilir. Altın – BTC korelasyonunun son harekette çalışmadığını gördük. Daha çok Nasdaq ile birlikte hareket öne çıkıyor. 41,250 desteğinin kırılması durumunda short tarafta olunması önerilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.