14.01.2022 – Daily Newsletter

Powell sonrası konuşan Fed Başkanları, Powell’ın dengeli açıklamaları tersine şahin görünümü koruyor. Bu çerçevede dün S&P500 ve Nasdaq özelinde sert satışlar görürken DJI ise düşüşte nispeten sınırlı kaldı. Nadaq’da yeniden ana desteklerdeyiz. Bu sabah vadeli kontratlarda hafif toparlanma eğilimi var. Faizlerin de sakin olması kısa vadeli alımları destekleyebilir. Mart’ta faiz artırımlarını başlaması ve hızlı bir şekilde devam etmesi, bilanço küçültmenin de bu çerçevede hızlanması senaryoları ağır basıyor. Buna karşın Euro ve Altını bu değişimde öne çıkanlar olarak görüyoruz. Bugün ABD’de veri akışı yoğun olacak. İçeride haber akışıyla gerileyen verdiğimiz stratejiyi koruyacağız. Dolar/TL’de dün verdiğimiz stratejiyi koruyacağız.

USDTRY

Dolar/TL’de dün önerdiğimiz stratejiyi korurken, DXY’deki gerilemeye karşın gelişen ülke para birimleri üzerindeki baskının süreceğini ve TL’deki negatif ayrışmanın da devam etmesini bekliyoruz.

Strateji: Long Fiyat: 13.38 TP1: 13.70 TP2: 13.95 SL: 12.90

EURUSD

Önceki gün verdiğimiz long strateji ikinci hedefini de görürken Euro tarafında kısa vadede izlemede kalacağız. Göstergelerin aşırı alım sinyali üretmesi nedeniyle pozisyonlar kapatılabilir ya da SL olarak paylaştığımız 1.1430 korunarak pozisyon devam ettirilebilir. Bugün veri akışı yoğun olacak. ABD’de perakende satışlar ve sanayi üretimi takip edilecek.

XAUUSD

DXY’deki geri çekilme ve faizlerdeki gerilimin azalması altını yukarı taşırken, 1820 üzerindeki hareket sürdükçe 1830 1833 direnç alanına doğru yukarı hareketin devamını bekliyoruz. Marjlar yetersiz olduğu için strateji veremiyoruz fakat yükseliş isteği devam ediyor ve long pozisyonlar için hedef 1830 – 1833’lerden geçiyor.

WTI

Petrolde dünkü geri çekilmeyle birlikte short stratejide ilk hedef görüldü ve ikinci hedefe yakın dönüş izledik. Pozisyonlar devam ettirilebilir. 80.30’a doğru baskının sürmesini bekliyoruz fakat yeniden ilk hedefin üzerine geçtiğimiz için pozisyonu ilk hedeften kapattık olarak düşünebiliriz. Piyasalar hafif toparlanma eğiliminde. Buna karşın 80.30 ana desteğine doğru baskı sürebilir.

DAX

DAX’ta dünkü volatilitede short pozisyon ilk olarak stop bölgesine giderken sonrasında hedefe doğru hareket devam etti. Pozisyonu stoplamayanlar için devam ettirilebilir. Şimdilik yeni pozisyon önerimiz marjların yetersiz olması nedeniyle yok. Buna karşın DAX için geri çekilme beklentimiz ana dirençlerin altında kaldığımız sürece devam ediyor.

Strateji: Short Fiyat: 15,976 TP1: 15,900 TP2: 15,850 SL: 16,050

NASDAQ

Nasdaq’da dün geri çekilme beklentimizi paylaşmıştık. 16,000 direnci de teknik olarak kuvvetli direnç olması nedeniyle geri çekilmede önemli rol oynadı. Bu sabah 15,450 üzerindeki tutunma pozitif. Risk iştahı dengeli. Bu bölgeden yükseliş görebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 15,517 TP1: 15,600 TP2: 15,750 SL: 15,410

BITCOIN

BTC’de dün belirttiğimiz üzere 40,000 altında stopla 44,000 bölgesine doğru hareketlerde long pozisyonlar kapatılabilir. 44,000 üzerine denemelerin kısa vadede zayıf kalmasını bekliyoruz fakat yukarı potansiyel devam ediyor.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.