12.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Küresel enflasyon endişeleri faizleri de yukarı taşıyor. ABD’de 10 yıllık faiz yeniden %1.50’nin üzerine yerleşti ve bunun da reel faizleri nispeten yukarı çektiğini görmekteyiz. Bu durum özellikle enflasyon verisi sonrası yükselen ons altın için kazançların bir kısmını vermek olarak önümüzde çıkabilir. Euro ise kritik destekleri kırmaya devam ediyor. Yüksek enflasyona karşın ECB’nin para politikasındaki gevşek duruşu Euro’nun değer kaybında etkili olmakta.

TL cephesinde kur 10.00 TL psikolojik direncine yakın seyrediyor. TCMB’den faiz indirim beklentisinin sürmesi TL üzerindeki ana baskı sebebi olurken diğer yandan değer kazanan Dolar gelişen ülke para birimlerini de baskılıyor. Yukarı trendin devamı bekleniyor.

USDTRY

9.85 direnci üzerindeki atakları güçlendiren Dolar/TL psikolojik direnç olan 10.00 seviyesine yakın. Kurda yukarı eğilimin devamını beklediğimizi belirttik ve long pozisyonlar tutulmaya devam edebilir. Devam eden pozisyonlarda stopları 9.85’e çekiyoruz ve koruma kararımız var. TCMB’den faiz indirim beklentisi ve Dolar’ın küresel piyasalarda değer kazanımı burada etkili.

EURUSD

ECB’nin faiz artırma konusunda erken davranmayacağı beklentisi ve ABD’de rekor düzeydeki enflasyon pariteyi aşağı çekmeye devam ediyor. 1.1450 altına geçtik ve bu da baskının teknik olarak artmasına neden olabilir. Bugün veri akışında Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi var ve zayıf bekleniyor. Düşüşün devamını bekliyoruz ve 1.1370 ana destek olarak izlenebilir.

Strateji: Short Fiyat: 1.1440 TP1: 1.1370 TP2: 1.1300 SL: 1.1530

XAUUSD

Ons altında son yükselişin ardından yükselen faizlerle birlikte kar satışı görebiliriz. Geri çekilmeleri alım için değerlendirme fikrimiz sürse de hem teknik olarak hem de temel olarak geri çekilme beklentisi mümkün. Enflasyon endişelerinin tahvil faizlerini artırmasıyla reel faizler kafa kaldırdı.

Strateji: Short Fiyat: 1857 TP1: 1850 TP2: 1842 SL: 1866

WTI

Petrol fiyatları son düzeltmenin artından kısa vadede yatay harekette. Önceki gün ikinci hedeften kapattığımız WTI’da dünkü izlemeye geçme kararımızı bugün de sürdüreceğiz. Buna karşın hem temelde hem de teknik olarak 80.50 altında kaldığımız sürece geri çekilme isteği sürebilir.

DAX

Küresel risk iştahı dengeli ve ECB’den faiz artırımının yakın zamanda gelmeyeceği algısı DAX’ı yukarı taşıyor. Avrupa’da veri akışı çok iyi durumda değil. Bugün açıklanacak sanayi üretimi verisinde de gerilemenin devamı bekleniyor. Devam eden short stratejiyi koruyoruz. Riskler dengeli fakat temel gerekçeler yeni zirveleri engelleyebilir.

Devam Eden Strateji: Sell Fiyat: 16,039 TP1: 15,920 TP2: 15,800 SL: 16,150

NASDAQ

Nasdaq’da önceki gün verdiğimi sell stop stratejide ilk hedef görülürken, bir sonraki destek bölgesi ve hedef olan 15,850’lere doğru baskının devam edeceği görüşündeyiz.

Devam Eden Strateji: Sell Stop Fiyat: 16,150 TP1: 16,000 TP2: 15,860

BITCOIN

BTC’deki geri çekilmenin ardından 63,800 üzerindeki tutunma teknik olarak yükselişi destekleyebilir. Buna karşın 63,800 altında long pozisyonların kapatılarak short tarafa geçilebileceği görüşündeyiz. Riskler kripto tarafında kısa vadede dengeli görünüyor.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.