11.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Dün açıklanan ABD enflasyon verisi, enflasyon beklentilerini yukarı çekse de Fed’in faiz artırımının gecikeceği fiyatlaması faizleri yukarı taşımıyor. Bunun da net bir şekilde dipte olan reel faizleri baskılaması söz konusu. Altın bu noktada kuvvetli bir hareketle 1830 – 1835 bölgesi üzerine yerleşti ve 1865 direnç bölgesine kadar yukarı hareketi korudu. 1885 ve 1905 yükselişte yine radar olarak görülebilir. Tam tersi durumda DXY’nin kuvvetlendiğini izledik. Parite ana desteklerin altında ve 1.1450 ana destek olarak takip edilecek. Borsalardaki düşüş ise beklentimiz düzeyinde. Bugün ABD piyasaları kapalı olacak o nedenle veri akışı sakin.

Dolar/TL’de yeni zirvelere doğru hareket devam ederken, küresel Dolar talebi artıyor ve bu da gelişen ülke para birimleri üzerinde baskı yaratıyor. TL bu noktada negatif ayrışan tarafta kalmaya devam edecektir.

USDTRY

9.85 direnci üzerine yerleşmeye çalışan Dolar/TL, küresel piyasalarda artan Doalr talebi ile yükselişte. TL üzerindeki faiz baskısı ise sürüyor. Bu nedenle ana trendin yukarı eğilimi devam edebilir. Geri çekilmelerde 9.75 ve 9.63 ana destekler ve ana alım noktaları için buraları değerlendireceğiz.

EURUSD

Paritede 1.1510 desteği dün açıklanan ABD enflasyon verisi sonrası kırılma gösterdi. 1.1450’ye doğru hareket devam edebilir. Şimdilik izlemedeyiz fakat yeniden 1.1510 üzerine geçilecek olursa ve veri akışı da yükselişe imkan tanırsa long pozisyon önerebiliriz. 1.1450 üzerindeki tutunma da yine önemli olacak.

XAUUSD

Ons altın dün açıklanan enflasyon verisi sonrası kuvvetli yükselirken, baskılanan reel faizler altının yükselişine ortam tanıdı. Dün açtığımız pozisyon da bu çerçevede kapanmış durumda. Şimdilik izlemedeyiz fakat ana trendimiz yukarı döndü. Bu nedenle strateji olarak geri çekilmeleri alım için değerlendirebiliriz.

Strateji: Buy Limit Fiyat: 1832 TP1: 1840 TP2: 1850 SL: 1825

WTI

Dün açtığımız pozisyonda ikinci hedef bölgesi de test edilirken, short pozisyonlar kısa vadede kapanabilir ve izlemeye geçebiliriz. Alternatif olarak da 80.50 üzerine karlı pozisyonlarda stop çekilebilir. Aşağı yönlü eğilimin süreceğini düşünüyoruz. 80.50 altında kaldığımız sürece gün içerisinde short pozisyonlar devam ettirilebilir. Şu aşamada yeni pozisyon önermiyoruz.

 

DAX

Küresel enflasyon endişeleri borsalar üzerinde baskı yaratmaya devam edebilir fakat merkez bankalarının sıkılaşmaya dair sakin kalması borsaları zirvelerde tutuyor. DAX için önceki gün verdiğimiz strateji devam ettirilebilir ve yeni short pozisyon da açılabilir. Aşağı yönlü eğilimin süreceği görüşündeyiz.

Devam Eden Strateji: Sell Fiyat: 16,039 TP1: 15,920 TP2: 15,800 SL: 16,150

NASDAQ

Nasdaq’da dün verdiğimiz sell stop strateji çalışırken, ilk hedef bölgesi de test edildi. Artık stoplar maliyete çekilip strateji korunabilir. İkinci hedef bölgesine doğru eğilimin sürmesini bekliyoruz. Bugün veri akışı sakin ve ABD’de piyasalar kapalı olması nedeniyle hacimler gerileyebilir.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 16,150 TP1: 16,000 TP2: 15,860

BITCOIN

BTC’deki geri çekilmeyle birlikte dün 63.800 bölgesini kısa süreli test ettik. Long pozisyonların bir önceki ana zirvenin aşağısına geçilmesiyle birlikte kırılabileceğini belirtmiştik. Şimdilik strateji 63,800 üzerinde kalındığı sürece long pozisyona geçmek olacak. Bu pozisyonlarda 66,200 – 66,800 hedef ve direnç olarak izlenebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.