11.01.2022 – Daily Newsletter

Küresel piyasalar faizlerde yeni normale alışmaya çalışsa da dünü sınırlı kayıpla kapattı. Dün Nasdaq’ın ana desteklerin altına kayması satış baskının devamına ilişkin sinyal üretse de kapanışlar şimdilik olumlu diyebiliriz. Altında ise tutunma, faizlerdeki yükselişe karşın başarılı. Euro için hala iyimser olsak da kararsız görünüm sürüyor. Petrolde geri çekilme için teknik koşullar tam olarak oluşmuş değil

İçerde TL’de kısa vadede yatay bant hareketi devam ediyor. 13.90 bölgesinde kısa vadeli pozisyonların kapatılmasına dair önerimizi koruyoruz. Orta uzun vade için ise yukarı yönlü risklerin hala kuvvetli olduğu görüşündeyiz.

USDTRY

13.80 – 13.90 bölgesinden dün kar satışları izledik. Kısa vadede bu bölgedeki zorlanmayı olağan görmekteyiz ve kısa vadeli long pozisyonlar kapatılabilir. Orta uzun vadede yukarı yönlü riskleri daha kuvvetli görüyoruz. 14.00 üzerine buy stop yazılarak pozisyonlar sürdürülebilir. Şu aşamada short pozisyon önerimiz yer almıyor. Geri çekilmeleri de alım için değerlendirebiliriz.

EURUSD

Paritede devam eden stratejiyi ilk hedefte kapatmayanlar için maliyet bölgesine çekilen stopla kapatılabilir. Faizlerdeki yükselişe karşın Euro için pozitif görüşü koruyoruz. 1.1350 üzerinde yeniden alım düşünebiliriz. Şimdilik izlemede kalacağız.

XAUUSD

Dün 1800 üzerinde long pozisyonların artırılabileceğini belirtmiştik. Faizler yukarıda fakat altının tutunması pozitif. Cuma günkü veriden sonra sınırlı satış olsa da altını güçlü görüyoruz. 1810 long pozisyonlarda ilk hedef olarak izlenebilir.

WTI

WTI’da dün verdiğimiz short strateji ikinc hedef bölgesinde kapandı. Şimdilik izlemeye geçebiliriz. 77.30’un altında short pozisyonları artırmayı düşünüyoruz.

DAX

DAX’ta önceki gün açılan sell stop stratejide ikinci hedef bölgesi de görüldü. Küresel risk iştahı denge arayışını koruyor. Marjlar yeterli olmadığı için bu fiyattan önerimiz yok fakat 16,000 direncine doğru hareketlerde short pozisyon deneyebiliriz.

NASDAQ

Dün 15,530 desteğinin altını test eden Nasdaq’da verdiğimiz long stratejiyi stop bölgesinden kapattık. Dünkü düşüşün ardından hızlı bir toparlanma gördük diyebiliriz. Küresel risk iştahı dengeli. Bugün Fed Başkanları konuşma yapacak. Powell’den daha sakin mesajlar gelire Nasdaq için olumlu olabilir. Bir long pozisyon daha deneyebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 15,614 TP1: 15,700 TP2: 15,850 SL: 15,550

BITCOIN

Dün 40,000 Dolar’ın altını test eden BTC’de maliyete çekilen stoplarda pozisyonlar kapatıldı. Aynı strateji devam edebilir ve yeniden uygulanabilir. 44,000 bölgesine doğru hareketi bekliyoruz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.