10.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Küresel enflasyon endişeleri borsalar üzerinde baskı yaratırken, Çin’den ve ABD’den gelen ÜFE verilerinin yüksek seyri burada etkili oldu. Dün ABD kapanışları hafif zayıf ve bu sabah vadeliler ve Asya piyasalarında da satıcılı görünüm sürüyor. Bu çerçevede borsalar açısından long pozisyonları kapatabiliriz. Enflasyon endişesi dün direncini test eden altın için de satış getirebilir. Euro’da yükselişle ilk hedefi yakaladık fakat hareketin devamı şu aşamada zorlanıyor. Petrol fiyatlarında ise çözülme beklentimiz sürüyor.

Kur cephesinde yatay seyir fakat küresel faizlerin yükseldiği ortamda, TL üzerinde devam eden faiz baskısını da hesaba kattığımızda trendlerin yukarı eğilimi sürebilir.

USDTRY

Gelişen ülke para birimleri küresel risk iştahındaki düşüşten dolayı zarar görürken Dolar/TL de yakın zirvesi olan 9.75 bölgesine kadar yükseldi. 9.61 kırılmadığı sürece long pozisyonların devam ettirilebileceği görüşündeyiz fakat bu bölge kırılışa short tarafa geçebiliriz.

EURUSD

Enflasyon endişeleri Dolar talebini yeniden artırırken, dün ilk hedef bölgesini test eden paritede bugün küresel piyasalardaki satışın yarattığı Dolar talebi ile düşüş ön planda. Bugün ABD’de enflasyon da açıklanacak ve enflasyon endişeleri artacak olursa paritede geri çekilme görebiliriz. Bu nedenle 16:30 öncesinde pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

XAUUSD

Ons altın dün 1830 – 1835 bölgesini test ederken, artan enflasyon endişeleri altını da baskılayabilir. Ana dirençlere de gelmemiz nedeniyle altın için kısa vadede düzeltme bekliyoruz. Bugün 16:30’da ABD’de enflasyon gelecek ve hem Çin hem ABD verileri enflasyon kaygılarını artırıyor.

Strateji: Short Fiyat: 1827 TP1: 1820 TP2: 1810 SL: 1840

WTI

83.70 direnç bölgesine kadar yükselen ham petrolde hem direnç bölgesinde olmamız hem de temelde fiyatları yukarı çeken yeni bir gelişme olmaması nedeniyle satış baskısı oluşabilir. Bugün ayrıca ABD’de ham petrol stokları takip edilecek. Stoklarda sınırlı da olsa artış bekleniyor.

Strateji: Short Fiyat: 82.88 TP1: 81.70 TP2: 80.50 SL: 84.00

 

DAX

Küresel piyasalardaki düşük risk iştahı DAX’ı da aşağı çekerken, short pozisyonumuz devam ediyor ve 16,000 altında kaldığımız sürece short pozisyonlar aktif fiyattan artırılabilir. Enflasyon baskısı piyasaları aşağı çekiyor. Avrupa’da veri akışı sakin sayılır. ABD borsaları ile DAX bugün birlikte hareket edebilir.

Devam Eden Strateji: Sell Fiyat: 16,039 TP1: 15,920 TP2: 15,800 SL: 16,150

NASDAQ

Yükselen trendin altına geçmeye çalışan Nasdaq endeksi 16,160 desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bu bölge kırılmadığı sürece geri çekilmeler sınırlı kalabilir. Gün içerisinde ABD verileri yüksek enflasyona işaret ederse faiz baskısı nedeniyle Nasdaq’da düşüş devam edebilir. Sell Stop strateji düşünebiliriz.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 16,150 TP1: 16,000 TP2: 15,860

BITCOIN

66,800’deki eski zirvesi altına gerileyen BTC’de long pozisyonlar artık kapatılabilir ve short tarafa geçilebilir. Düzeltme 63,800 desteğine doğru devam edebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.