08.02.2022 – Daily Newsletter

Küresel borsalar merkez bankalarından gelen sıkılaştırıcı sinyal konusunda kararsız hareket ediyor. Dün Nasdaq ana dirençleri aşmakta zorlanırken DAX’ta ise yukarı hareket sınırlı kaldı. SPX ve DJI’de ise dünkü kapanışlar yatay diyebiliriz. Güne vadeli tarafta ekside başladık. Asya piyasaları ise karmaşık. Sakin bir gündem olabilir. Ukrayna krizi derinleşiyor fakat petrol fiyatları bu endişeyi büyük ölçüde fiyatladı. Altın ise talep görüyor fakat kısa vadeli geri çekilmeler görebiliriz.

Dolar/TL ise yatay bandı bozmadı. DXY’deki son günlerde oluşan değer kaybına karşın kurda 13.70 direncine doğru atakların sürebileceği görüşündeyiz.

USDTRY

Önceki hafta açıklanan enflasyon verisinin kur üzerindeki etkisi sınırlı kalırken, 13.80 – 13.90 kırılmadığı sürece yukarı hareketlerin zayıf kalmasını bekliyoruz. Bugün veri akışı kur tarafında sakin kalacak. Opsiyon piyasası da benzer şekilde yatay hareketi teyit ediyor.

EURUSD

1.14 desteğine doğru geri çekilen EURUSD paritesi geçtiğimiz haftaki ABD verilerinin beklenti üstü performansı ile düşüşü koruyor. Geri çekilmelerin sınırlı kalmasını bekliyoruz ve strateji olarak da düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendireceğiz. ECB’nin yarattığı hareketi çok daha kuvvetli görmekteyiz.

XAUUSD

1823 direncinde zorlanan ons altın teknik olarak trend dönüş hareketini de tamamladı. DXY’deki güç kaybı azalırken, ABD faizlerindeki yükseliş sürüyor. Bu da altının 1823’lerden satış görmesine neden olabilir. Kısa vadeli short pozisyon alabiliriz.

Strateji: Short Fiyat: 1820 TP1: 1815 TP2: 1810 SL: 1825

WTI

Ukrayna endişesi ve ABD’de arza yönelik sıkıntılar devam ederken, petrol fiyatları teknik bir düzeltmede olabilir. Trend devam ediyor. Bu nedenle kırılma olmadan short tarafta önerimiz yer almıyor.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz long stratejide ilk hedef görülürken yukarı hareket zayıf kaldı. Long pozisyonların devam ettirilebileceği görüşündeyiz. Bu nedenle pozisyonları kapatmayanlar için stop, maliyete çekilerek pozisyon korunabilir.

Strateji: Long Fiyat: 15,150 TP1: 15,250 TP2: 15,400 SL: 15,150

NASDAQ

Nasdaq’ta dünkü yükseliş 14,800 bölgesinde zorlanma gösterirken, yeniden ana desteklere doğru geri çekilme var. Düşüşlerin sınırlı olmasını bekliyoruz. Buna karşın alım için beklemede kalacağız. Dün verdiğimiz buy stop strateji kalabilir. Yeni pozisyon için beklemede kalacağız.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 14,850 TP1: 15,000 TP2: 15,150 SL: 14,700

BITCOIN

44,000 direnci üzerinde tutunmaya çalışan BTC’de yükseliş ivmeli ve kuvvetli. Yukarı hareketin korunacağı görüşündeyiz. Teknik alımların da burada etkili olduğunu düşünüyoruz. Stoplar 44,000 altına çekilerek yeni alımlar da yapılabilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.