07.02.2022 – Daily Newsletter

BoE ve Fed’in ardından ECB de sıkılaşma mesajları verirken, üyelerin enflasyon tarafında duyduğu endişe ECB’yi sıkılaşmaya götürecek gibi duruyor. Piyasalar üç ana merkez bankasının da sıkı para politikasına doğru yol alışını aşağı yönlü fiyatlıyor. Ana zirvelerden uzaklaşan endekslerin ilk şok sonrası yeniden yükselebileceği görüşündeyiz. Amazon’dan gelen kar teknoloji şirketlerine yararken, BTC’de de yukarı yönlü kırılma kuvvetli oldu. Yukarı potansiyelin devam edeceğini düşünüyoruz. Altın ise bir süre kararsız kalabilir fakat yükseliş isteği ön planda.

İçeride Dolar/TL yatay bandı koruyor. Son enflasyon verisine karşın kurda hareketlilik azaldı. 13.80 – 13.90 kırılmadan yükselişler zayıf kalabilir.

USDTRY

Önceki hafta açıklanan enflasyon verisinin kur üzerindeki etkisi sınırlı kalırken, 13.80 – 13.90 kırılmadığı sürece yukarı hareketlerin zayıf kalmasını bekliyoruz. Bugün veri akışı kur tarafında sakin kalacak. Opsiyon piyasası da benzer şekilde yatay hareketi teyit ediyor.

EURUSD

1.1480’de geçtiğimiz gün yorulma gösterdiğini belirttiğimiz paritede satış görsek de Euro kuvvetli kalmaya devam ediyor. Ana strateji olarak geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Bugün ECB Başkanı Lagarde da açıklamalarda bulunacak ve Euro’yu destekleyecek görüşler bekliyoruz. Olası geri çekilmede 1.1400 desteği öne çıkıyor.

XAUUSD

DXY’deki zayıf görünüme karşın ABD’de 10 yıllık faizdeki yükseliş altını aşağı çekiyor. Önceki gün verdiğimiz stratejide hedef bölgesi görüldü. Bugün için izlemede kalacağız. 1810 üzeri hareketler şu aşamada yeterince güven vermiyor. Gümüşün de henüz kırılmaya geçmemiş olması burada bir diğer etken. Gümüş de direncini kırarsa altını destekleyebilir.

WTI

Küresel petrol talebi güçlü ve arz endişeleri hala yüksek. Bu da WTI’ın 90 Dolar üzerine yerleşmesine neden oldu. Yeni bir gelişme görünmüyor. ABD’de salgına karşın istihdam piyasası kuvvetli bir büyüme gösterdi. Bu da talebin yüksek olduğuna işaret ediyor. Petrolde geri çekilmeleri alım için değerlendirebiliriz.

DAX

DAX’ta önceki gün verdiğimiz long pozisyon stop bölgesinde kapanırken, ana destekler üzerinde tutunma dikkat çekiyor. Küresel risk iştahı bu sabah dengeli. Tepki alımları oluşabileceği görüşündeyiz. Veri akışı da DAX için yoğun olacak.

Strateji: Long Fiyat: 15,150 TP1: 15,250 TP2: 15,400 SL: 15,020

NASDAQ

14,500 desteği üzerinde tutunan Nasdaq endeksi, SPX ve DJI’ye nispeten güçlü duruyor. Bunda Amazon’un karının da etkisi yüksek diye düşünüyoruz. 14,835 kırılmadan yeni bir long önerimiz yok fakat yukarı hareketin güçlenmesini bekliyoruz.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 14,850 TP1: 15,000 TP2: 15,150 SL: 14,700

BITCOIN

40,000 bandının ve alçalan trendin yukarı yönlü kırılması BTC’de kuuvetli bir yükseliş getirirken, Amazon karının etkisiyle Fed endişelerinden sıyrılma var. 44,000 bölgesine doğru atakların devamını bekliyoruz. Kar al için 44,000’ler beklenebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.