05.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Haftanın ikinci önemli maddesi olan ve bugün açıklanacak olan ABD istihdam verilerine geldik. Fed sonrası piyasaları beklentiler dahilinde gelen verilere duyarsızlık gösterebilir. Yine de beklentilerin üzerinde gelecek bir istihdam verisinin Dolar talebi yaratacağının altını çizelim. Petrolde beklenen geri çekilme geldi. Ana strateji artık dirençlerden satış yönünde. Altındaki dün görülen yükseliş bugün bir süre yatay hareketi beraberinde getirebilir fakat geri çekilmelerde altının destekleneceği görşündeyiz.

TL cephesinde enflasyon sonrası başlayan geri çekilme yerini sakinleşmeye bırakıyor. Bir süre izlemede kalsak da önemli geri çekilmeleri alım için değerlendirebiliriz. Bugünkü ABD istihdam verilerinin etkisi kur üzerinde sınırlı kalabilir.

USDTRY

9.61 direncini aşan ve üzerinde tutunan Dolar/TL’de 9.75 direncine kadar atağın devam ettiğini izliyoruz. Opsiyon piyasasında volatilite geriliyor. Bu da TL üzerindeki baskının azalabileceğine işaret etmekte. Strateji olarak daha önce yaptığımız üzere geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. 9.61 ve özellikle 9.49 destekleri bu noktada değerlendirilebilir.

EURUSD

1.1530 desteğine kadar geri çekilen parite bugünkü veri akışı öncesinde teknik olarak tepki alımı yapmak isteyebilir. Euro Bölgesi’nde arz krizi nedeniyle sektörlerin iyimserliği düşük. Buna karşın Fed sonrası Dolar aleyhine bir atak bekliyoruz. 15:30 verilerine kadar long pozisyon değerlendirebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 1.1547 TP1: 1.1610 TP2: 1.1660 SL: 1.1380

XAUUSD

Ons altında dün verdiğimiz stratejide ikinci hedef bölgesi de görüldü. Öncelikle pozisyonları koruyanlar için stop ikinci hedef bölgesi olan 1785’e çekilebilir. 1810’a kadar hareketin devamını bekliyoruz fakat öncelikle bir kar satışı görebiliriz. Strateji olarak ise izlemede kalacağız.

WTI

80.50 desteğinin altına geçen WTI’da ana yükselen trend de kırıldı. Destek bölgesinde olmamız nedeniyle şimdilik short tarafta önerimiz yok fakat bir süredir beklediğimiz düşüşün ilk bölümü geldi diyebiliriz. Olası yükselişte 80.50 bölgesinden yeni bir short pozisyon ya da 78.20 altında sell stop emir şeklinde satış düşünebiliriz.

DAX

Son yükselişle birlikte 15.950 direncini zorlayan DAX şimdilik buralarda zorlanma gösteriyor fakat dönüş emaresi alınmış değil. Bir süre izlemede kalma fikrimiz devam edecek fakat direnç bölgesinden satış bekliyoruz. 15,950 altında short strateji uygulayabiliriz.

Strateji: Sell Stop 15,900 TP1: 15,800 TP2: 15,700 SL: 16,000

BITCOIN

BTC’de yukarı haerket 63,200 – 63,500 bölgesine kadar devam ederken, bir önceki zirve bölgesi üzeri de test edildi. Direnç olarak artık 63,800 bölgesini takip edeceğiz. Şimdilik bu bölgede long pozisyonlar kapatılabilir ve izlemeye geçebiliriz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.