04.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Fed toplantısını piyasalar sorunsuz atlatırken, beklendiği şekilde Fed 15 milyar Dolar tutarında aylık olarak varlık alım hızını azaltacak ve 2022’nin ilk yarısını kapatırken, 120 milyar Dolar tutarındaki alım sonlanacak. Faiz tartışması için Powell şu aşamada erken olduğunu yineledi fakat enflasyona dair geçici vurgusu azalmış durumda. Bunu şimdilik şahin bir tavır olarak okumuyoruz fakat arz yönlü baskılar enflasyonu yukarı taşımaya devam edebilir. Altın ve Euro için yükseliş beklentisi devam edebilir. Dışarıda bir gündem de OPEC toplantısı. ABD’den üretim artışına dair çağrı gelse de OPEC’ten kısa vadede bir adım beklenmiyor.

İçeride açıklanan enflasyon verisi beklenti altında kalsa da TL üzerindeki baskıyı azaltacak durumda değil. Ayrıca TCMB’den faiz indirim beklentileri hala kuvvetli.

USDTRY

Dün açıklanan enflasyonun ardından yükselişe geçen Dolar/TL’de long pozisyonda ikinci hedef bölgesini de gördük. 9.6150 desteği üzerinde tutunma sürdükçe geri çekilmeler sınırlı kalabilir. Dünkü long strateji ardından bugün izlemedeyiz.

EURUSD

Fed kararı ardından yeniden 1.1610 direnci üzerini test eden parite başarılı olamadı. Fed’den beklenen mesaj geldi. Yukarı potansiyelin devam ettiği görüşündeyiz. 1.1610 üzerinde long pozisyonları artırabiliriz. Kısa vadede ise veri akışının yarattığı bir geri çekilme görülebilir.

XAUUSD

Dün ons altında 1783 ara direnci üzerine denemeler görürken önerdiğimiz long pozisyon da ilk hedef bölgesine yakın döndü ve stoptan kapattı. Fed sonrası altın için yukarı potansiyelin devam edeceği görüşündeyiz. Faizler sakin. Bugünkü veri akışı da beklentiler de gelirse altın için yükseliş isteği oluşabilir.

Strateji: Long Fiyat: 1775 TP1: 1781 TP2: 1785 SL: 1767

WTI

Yükselen trendi ve kritik destek olarak gördüğümüz 8.50’yi aşağı yönlü kıran ham petrolde bugünkü gündem önemli. OPEC izleme komitesi üretim kararı verecek ve geçtiğimiz hafta ABD’den üretim artışı için çağrı geldi. Fed kararının talep beklentilerini baskılayabileceği endişesi var. 80.50 altında kaldığımız sürece geri çekilme devam edebilir. Geri çekilmede ise 78.00 – 78.30 bölgesi destek.

DAX

15,950 direncini aşan DAX güne yükselişle başlarken, short pozisyonumuzu ise stop bölgesinde kapattık. DAX için şimdilik izlemede kalabiliriz. Ana zirveyi kırmakta zorlanma bekliyoruz. Bugünkü veri akışı da özellikle PMI’lar tarafında önemli olacak.

BITCOIN

63,800 direncine doğru ataklar kısa vadede zayıf kalsa da dipler yükselişte. Yukarı potansiyelin devam edeceğini ve 63,800 üzerine denemeler olabileceği görüşündeyiz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.