04.02.2022 – Daily Newsletter

Dün BoE ve ECB kararı ardından piyasalar ana merkez bankalarından gelen parasal sıkılaştırıcı söylemlerle dünü aşağıda kapattı. ECB’nin piyasaları hazırlamaya başlaması BoE’nin faiz artırımından daha kritik olabilir. DAX’ta dün %1.5’un üzerinde satış gördük ve ABD borsalarında da Fed endişesi yeniden yükseldi. Bugün açıklanacak tarım dışı istihdam öncesinde öncü veriler karışık fakat ISM imalat ve hizmet verileri, ADP’nin negatif verisine karşın istihdamda sınırlı artışa işaret ediyor. Zayıf bir veri gelirse Fed sorgulanacaktır. Bu da altın ve Euro için destekleyici olabilir.

İçeride dün açıklanan enflasyon sonrası yukarı eğilimin devamını bekliyoruz. 13.70 – 13.80’e doğru Dolar/TL hareketi sürebilir.

USDTRY

Dün açıklanan enflasyona TL cephesi sınırlı tepki verirken, 13.70’lere doğru kademeli yükselişin devamını bekliyoruz. 13.80 – 13.90 bölgesi kırılacak olursa teknik alımlar devam edebilir.

EURUSD

ECB kararı sonrası ilk olarak 1.14’leri gören parite kuvvetli bir hareketle bir önceki direnci olan 1.1480’lere kadar hareketi koruyor. Bu bölgede zorlanma görebiliriz. Bugün tarım dışı istihdam verisi de zayıf gelecek olursa 1.1480’lerin üzerine denemeler bekliyoruz. Strateji olarak şimdilik izlemedeyiz fakat göstergeler aşırı alım sinyali veriyor. Bu da teknik olarak yorulma demek.

XAUUSD

DXY’deki güç kaybına karşın küresel faizlerin yükselişi altının yukarı hareketini engelliyor. Altın tarafındaki iyimser görüşü koruyoruz. 1810 direnci aşılmadı fakat gün içerisinde üzerine denemeler olabilir. Faiz – altın ilişkisi şimdilik buna müsaade etmiyor fakat ABD verileri de zayıf gelirse 1810 üzerine hareket güç kazanabilir.

Strateji: Long Fiyat: 1806.9 TP1: 1810 TP2: 1815 SL: 1799

WTI

Jepolitik riskler devam ederken, merkez bankalarından gelen sıkılaştırıcı söylemlere karşın arz endişeleri daha yüksek. Teknik olarak da gelen kırılma yukarı hareketi güçlendirdi. Beklemediğimiz bir hareket olduğunu söyleyelim. Fonlar vadeli tarafta short ağırlıklı gidiyor ve bu yükselişi geçici görmekte.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz short pozisyon ikinci hedefinin de altına giderken, bugün sınırlı toparlanma bekliyoruz. Küresel risk iştahı dünkü sert düşüşlere karşın bu sabah dengeli. Veri akışı da borsaları destekleyecek olursa DAX kayıplarını telafi etmek isteyebilir.

Strateji: Long Fiyat: 15,431 TP1: 15,500 TP2: 15,600 SL: 15,350

NASDAQ

14,800 desteği üzerinde tutunmaya çalışan Nasdaq dünkü sert düşüşün ardından bugün kayıplarını telafi etmek isteyebilir. ABD’de istihdam verileri Fed beklentileriyle birlikte fiyatlanacak. Bu nedenle zayıf bir veri borsaları destekleyebilir.

Strateji: Long Fiyat: 14,810 TP1: 14,900 TP2: 15,000 SL: 14,700

BITCOIN

35,750 desteği üzerinde tutunan BTC’de bu bölge üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli long pozisyonların denenebileceği görüşündeyiz. Yine de ana trend kırılmadan yukarı hareketin güç kazanması zor görülmekte.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.