03.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Kritik Fed günü gelirken, Fed’in erken sıkılaşabileceği endişesi Dolar talebini güçlü tutuyor. ABD faizleri ise sakin. Fed’den 15 milyar Dolar tutarındaki varlık alım azaltması sürpriz olmaz ve fiyatlara dahil olduğu görüşündeyiz. Buna karşın Fed Başkanı Powell’ı vereceği mesajlar sırasında volatilite yüksek olabilir. Kısa vadede Euro ve Altın için verdiğimiz long pozisyonları devam ettiriyoruz. Stop ve hedef seviyelerine uyulması önemli

İçeride bugün Ekim ayı enflasyonu izlenecek ve enflasyonda yıllık %20’nin üzerine geçilmesi ihtimali yüksek. TL üzerindeki baskının bir trend olarak devam etmesini bekliyoruz. Bu nedenle buy stop emir ile izlemeye geçtik.

USDTRY

Türkiye’de bugün Ekim ayı enflasyonu açıklanacak ve yıllık enflasyonun da %20’nin üzerine yerleşmesi bekleniyor. Bu durumda TL üzerindeki baskının da sürmesini bekliyoruz. Beklentimiz yüksek enflasyonun kurda yukarı hareket getirebileceği yönünde. Bu nedenle buy stop pozisyonla olası kırılmada harekete geçilmesi sağlanabilir.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 9.62 TP1: 9.67 TP2: 9.72 SL: 9.54

EURUSD

Dolar veri akışıyla talep görmeye devam ederken Euro üzerinde enerji fiyatları baskısı hissedilir düzeyde kalmaya devam ediyor. Diğer yandan Fed’den daha erken sıkılaşma endişesi de pariteyi aşağı çeken bir etken. Bugün Fed kararı var fakat biz yine de Fed’in beklenenden daha şahin bir tonda sinyal vermesini öngörmüyoruz. Bu nedenle long pozisyonları taşımaya devam edeceğiz.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1.1552 TP1: 1.1600 TP2: 1.1670 SL: 1.1470

XAUUSD

1781 bölgesine kadar gerileyen ons altın Fed öncesi baskı görse de bu bölge üzerinde gün içinde tutunma devam edebilir. Önceki gün verdiğimiz long pozisyonda ilk hedef bölgesi test edildi. 1781 üzerinde kaldığımız sürece long pozisyonlar yinelenebilir. Faizler kısa vadede sakin seyrini koruyor.

Strateji: Long Fiyat: 1781 TP1: 1787 TP2: 1793 SL: 1774

GBPUSD

BoE’nin erken sıkılaştırmaya gideceği haberleri tersine dönerken, Sterlin’in küresel çapta değer kaybettiğini izlemekteyiz. Teknik olarak zirveler alçalıyor. 1.3650 üzerine yerleşmeden long pozisyon açmak konusunda erken olduğu görüşündeyiz. Veri akışı Dolar kanadında yoğun olacak. Diğer taraftan BoE kararı bu hafta önemli olacaktır.

DAX

15,950 direncine kadar yükselen DAX endeksi küresel risk iştahındaki yükselişten kuvvet alırken, teknik olarak ana dirençlerden satış görebiliriz. Bir süre izlemede kalmıştık. Risk iştahı dengeli fakat bu sabah ABD vadelilerde hafif satıcılı seyir var. Avrupa’da PMI’ların da beklentileri karşılamaması gün içerisinde satış getirebilir.

Strateji: Short Fiyat: 15,950 TP1: 15,850 TP2: 15,770 SL: 16,050

BITCOIN

BTC’de yukarı haerket 63,200 – 63,500 bölgesine kadar devam ederken, bir önceki zirve bölgesi üzeri de test edildi. Direnç olarak artık 63,800 bölgesini takip edeceğiz. Şimdilik bu bölgede long pozisyonlar kapatılabilir ve izlemeye geçebiliriz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.