03.02.2022 – Daily Newsletter

Piyasalar Fed sonrası yükselişini dün de sürdürdü fakat bu sabah vadelilerde satışlar ön planda. Dün de yukarı hareketin zayıf bir şekilde devam edebileceğini belirtmiştik. Altın 1800 üzerine yeniden yerleşmeye çalışırken, Euro ise 1.1270 üzerinde kalmaya çalışıyor. Euro için olumlu görüşü koruyoruz fakat geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Petrol tarafında yeni bir gelişme şu aşamada yok. OPEC+’dan beklenildiği üzere 400 bin varil üretim artışı geldi. ABD’de ise stoklar sınırlı geriledi fakat hava koşullarının da etkisiyle üretimde gerileme söz konusu. Bu da fiyatları yukarıda tutuyor.

İçeride bugün Ocak ayı enflasyonu açıklanacak. Beklentiler yıllık enflasyonun %45’in üzerine yerleşmesi yönünde ki bu da TL üzerindeki baskıyı artırabilir. Kurda geri çekilmeleri alım için değerIendireceğiz.

USDTRY

Kurda yatay bant hareketi devam ederken bugün açıklanacak enflasyon verisi önceki sakinlik korunuyor. Yüksek enflasyonun TL üzerindeki baskıyı artıracağı görüşündeyiz. Yine de 13.70 – 13.80 kırılmadan alım tarafında önerimiz yer almıyor.

EURUSD

1.1330’lara doğru hareketin yorulduğu EURUSD’da bugün ECB kararını izleyeceğiz. Faizlere ilişkin bir söylemde bulunulması için erken olduğunu düşünüyoruz. Buna karşın varlık alım programının sonlandırılması adına açıklama gelebilir ki bu da Euro için pozitif bir gelişme olabilir.

1.1270 üzerinde kaldığımız sürece long pozisyonlar tutulabilir. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz.

XAUUSD

1800 üzerinde yeniden alım için öneride bulunduğumuz ons altında 1810 direncine kadar yükseliş devam etti. Son yükselişlerin ardından göstergeler yorulmaya işaret ediyor. 1800’lere doğru yeniden geri çekilme görürsek alım düşünebiliriz. Faizler sakin. ABD istihdam verileri için de beklentiler kuvvetli değil. Bugün de veri akışı yoğun olacak. Özellikle ISM hizmet verisinin önemli olacağı düşüncesindeyiz.

WTI

OPEC+’dan dün beklenildiği üzere günlük 400 bin varil üretim artışı geldi. Piyasaya etki etmesini beklemiyoruz. Beklentiler dahilinde bir gelişme olması nedeniyle şimdilik petrolde yatay bant korunuyor. ABD’de ise dün stoklarda sınırlı gerileme gördük fakat daha önemlisi hava koşulları nedeniyle ABD’de gerileyen üretim. Sınırlı bir düşüş olsa da WTI’ı zirvelerde tutabilir. Sell Stop stratejiyi koruyacağız.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 85.70 TP1: 85.00 TP2: 84.00 SL: 87.00

DAX

DAX’ta önceki gün verdiğimiz long pozisyon stop bölgesinde kapanırken, ana destekler üzerinde tutunma dikkat çekiyor. Küresel risk iştahı bu sabah dengeli. Tepki alımları oluşabileceği görüşündeyiz. Veri akışı da DAX için yoğun olacak.

Strateji: Long Fiyat: 15,150 TP1: 15,250 TP2: 15,400 SL: 15,020

NASDAQ

Nasdaq’da dün ana dirençlerden gelen satış sonrası ABD seansında pozitif kapattık fakat sonrasında gelen satışlarla 14,800 desteğine kadar geri çekilme görülmekte. İzlemede kalma fikrimiz devam ediyor. 14,500’lere doğru geri çekilme olursa alım düşünebiliriz.

BITCOIN

35,750 desteği üzerinde tutunan BTC’de bu bölge üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli long pozisyonların denenebileceği görüşündeyiz. Yine de ana trend kırılmadan yukarı hareketin güç kazanması zor görülmekte.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.