02.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

ABD’de bilançolar beklentilerin üzerinde kar yansıtmaya devam ederken, S&P500 hedefleri de ılımlı da olsa yukarı revize ediliyor. Küresel risk iştahı bugün dengeli fakat vadeli kontratlarda dün alınan primler geri verilmiş durumda. Veri akışı yarın itibariyle daha yoğun olacak. Bugün ise Avrupa’da imalat PMI’lar izlenecek. Ons altın ve Euro’da beklediğimiz tepki alımları gelirken, BTC’de yükseliş beklediğimizden sınırlı kaldı.

TL cephesinde gündem yarın açıklanacak enflasyon verisi olacak. Beklentiler yıllık enflasyonun %20’nin üzerine çıkması şeklinde. TL üzerindeki baskı bir trend olarak devam edebilir. Bu nedenle geri çekilmeleri alım için değerlendirme fikrimiz sürüyor.

USDTRY

9.49 desteğine kadar geri çekilen Dolar/TL yarın açıklanacak olan Türkiye Ekim ayı enflasyonu öncesinde yatay bandı koruyor. Opsiyon volatilitesi sakin. Kısa vadede 9.40 altına hareketler görebiliriz fakat trend kırılmadığı sürece short pozisyon önerimiz yok. Ana destekleri alım için değerlendireceğiz.

EURUSD

ABD’de geçtiğimiz haftaki kuvvetli veri akışı ardından satış gören paritede tepki alımı beklentimiz gerçekleşirken, long stratejide de ilk hedef bölgemiz görüldü. 1.1610 direnci üzerine denemelerin süreceği görüşündeyiz. Bugün açıklanacak olan Almanya ve Euro Bölgesi imalat PMI verileri önemli olacak.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1.1552 TP1: 1.1600 TP2: 1.1670 SL: 1.1470

XAUUSD

1783 desteği üzerinde tutunan ons altında dün verdiğimiz stratejide ilk hedef test edildi. Bu bölgede kısa vadede zorlanma olsa da altında 1805 bölgesindeki ikinci hedefe doğru hareketin devam edeceği görüşündeyiz. Faizler sakin. Yarından itibaren veri akışı yoğunlaşacak. DXY’de değer kaybı sürerse gün içerisinde yukarı hareket sürebilir.

Devam Eden Strateji: Long Fiyat: 1784 TP1: 1793 TP2: 1805 SL: 1775

WTI

Doğalgaz fiyatlarında ana desteklere doğru geri çekilme petrol üzerinde de baskı yaratabilir. Temelde petrolü aşağı çekebilecek, petrolün kendi dinamikleri içerisinde bazı etkenler mevcut. Bu nedenle petrolde geri çekilme beklentimiz var. Long pozisyonların kapatılması ve 3-4 Dolar marjda short pozisyon açılmasını öneriyoruz. 83.00 – 83.50 destek bölgesinin kırılması ise geri çekilmeyi hızlandırabilecek teknik bir etken.

DAX

15,780 direncini yukarı yönlü kıran DAX’ta short pozisyonu stop bölgesinden kapattık. Küresel risk iştahı dengeli fakat Avrupa’da PMI’lar beklentileri karşılamazsa DAX üzerinde baskı görebiliriz. Şu aşamada izlemedeyiz. Veri akışını takip edeceğiz.

BITCOIN

BTC’de kısa vadede yükselişin 63,200 63,500 bölgesine doğru devam etmesini beklerken yukarı hareket ana dirençlerde zorlanma gösterebilir. Grafikte sıkışma ise sürüyor. Zirvelerde alçalma görülürken diplerde ise kısa vadede yükseliş söz konusu. Kırıma yönüne doğru pozisyon alınmaı da önerilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.