02.02.2022 – Daily Newsletter

ABD borsaları Fed şokunu atlatması sonrası yukarı hareketini korurken, dün de kapanışlar %1’e yakın yükselişle gerçekleşti. Borsalarda yukarı hareketin önümüzdeki günlerde yavaşlamasını fakat sürmesini bekliyoruz. Açıklanan bilançolar da dengeli ve yukarı hareketi destekliyor. Veri akışında bugün Euro Bölgesi öncü enflasyonu ve ABD’de ADP özel sektör istihdamını izleyeceğiz.

İçeride gündem sakin. Dolar/TL için long pozisyonlarda fırsat oluşabileceği görüşündeyiz fakat bir süre izlemede kalacağız.

USDTRY

Dolar’ın gelişen ülke para birimleri üzerindeki azalan baskısı kurda sınırlı geri çekilme yaratsa da yatay bant hareketi korunuyor ve kurda volatilite de düşmüş durumda. İzlemede kalma kararımız hala geçerli.

EURUSD

Paritede önceki gün verdiğimiz stratejide ikinci hedef görüldü. Euro Bölgesi’nde bugün açıklanacak olan enflasyonun etkisi sınırlı kalabilir fakat 1.1270’lerde sınırlı bir yorulma bekliyoruz. Yükseliş beklentimiz ise sonrasında devam ediyor.

XAUUSD

Ons altında dün verdiğimiz pozisyon ilk hedefini görürken, ikinci hedefe doğru hareket güçsüz kaldı. Son hareketle birlikte bir süre izlemeye geçeceğiz altında. Faizlerde sınırlı yükseliş var. DXY ise zayıf. 1800 üzerindeki hareketlerde yeniden alım düşünülebilir.

WTI

Küresel petrol talebi güçlü kalmaya devam ederken, bugün yapılacak OPEC+ toplantısından çıkacak sonuçta bir değişim beklenmiyor. Üyeler üretimini daha önce anlaştıkları üzere 400 bin varil kadar daha artırabilir. Bu artırımların kademeli olarak fiyatları dengeleyeceği görüşündeyiz. Arz – talep dengesi üzerinde kaldığımızı düşünüyoruz. Kısa vadeli geri çekilmeler mümkün fakat 85.70 bölgesinde tuttuğumuz sell stop strateji korunabilir.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 85.70 TP1: 85.00 TP2: 84.00 SL: 87.00

DAX

15,600 üzerindeki hareketin genişlemesini beklediğimiz DAX’ta 15,725 direncine kadar yükseliş gördük. Bu bölgede yorulma ve kısa vadeli kar satışları gelebilir. Küresel risk iştahı güçlü kalmaya devam ediyor. Geri çekilmeleri alım için değerlendireceğiz. Şimdilik kar satışları için short değerlendirilebilir.

Strateji: Sell Limit Fiyat: 15,725 TP1: 15,675 TP2: 15,625 SL: 15,775

NASDAQ

15,000 üzerindeki hareketini genişleten Nasdaq’da yukarı hareketin büyük kısmını yakaladık fakat 15,000 üzerindeki harekette ana dirençlerde olmamız nedeniyle pasif kaldık. İzlemede kalma fikrimiz sürecek fakat 15,000’e doğru geri çekilmeler olursa alım fırsatı oluşacaktır.

BITCOIN

35,750 desteği üzerinde tutunan BTC’de bu bölge üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli long pozisyonların denenebileceği görüşündeyiz. Yine de ana trend kırılmadan yukarı hareketin güç kazanması zor görülmekte.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.