01.12.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Dün konuşma yapan Fed Başkanı Powell, piyasanın beklediği kadar yumuşak konuşmadı ve varlık alımının azaltılması adına Fed’in daha hızlı olabileceğinin altını çizdi. Powell enflasyon riskini daha yüksek görüyor. Yeni varyantın da sanıyoruz enflasyonu artırıcı etki yaratacağı Fed’in de hem fikir olduğu bir konu. Faizlerde kuvvetli bir artış yok fakat Powell’ın konuşması altın üzerinde baskı yaratmaya yetti. Euro’nun da kazanımlarını azalttığını görmekteyiz. Yeni varyantla ilgili haber akışı azaldıkça piyasalar yükseliş eğiliminde. Bu sabah Asya’dan gelen iyimserlik hakim.

İçeride TL üzerindeki baskı sürerken kurda ana trend yukarı eğilimi koruyor. TCMB toplantısına kadar eğilimin yukarı yönünü korumasını bekliyoruz.

USDTRY

13.70 bölgesine kadar yükselen Dolar/TL ana zirvenin üzerindeyiz ve long pozisyonlarda stoplar 13.00 – 13.20 bölgesine çekilebilir. TL üzerindeki baskının TCMB toplantısına kadar devam etmesini bekliyoruz. Dolar cephesinde de bugün önemli veriler takip edilecek. Cuma günü ise içeride enflasyon öne çıkıyor.

EURUSD

Fed’den beklenen güvercin tutum gelmezken paritede dün verdiğimiz long pozisyonda ilk hedef bölgesi görüldü. 1.1420’ye doğru ataklar şu aşamada zayıf kalabilir çünkü long pozisyon önermemizdeki ana senaryo Powell’ın biraz daha yumuşak kalabileceğiydi. Şimdilik pozisyonu koruyacaklar için stop maliyete çekilebilir.

Strateji: Long Fiyat: 1.1278 TP1: 1.1360 TP2: 1.1420 SL: 1.1278

XAUUSD

Ons altın dün sabah saatlerindeki yükselişte 1810 direnç bölgesine kadar atak yaparken long pozisyon da hedef bölgesinden kapandı. Powell beklenildiği kadar güvercin değil fakat faizlerin hareketi daha sınırlı. Bu da baskılanan altının yeni bir yükseliş yapmasını beraberinde getirebilir. Bu nedenle yeni bir long pozisyon daha öneriyoruz.

Strateji: Long Fiyat: 1781 TP1: 1790 TP2: 1795 SL: 1775

WTI

Ham petrolde dün görülen sert düşüşün ardından 65 Dolar bölgesinde tutunma gördük. Piyasalar bu sabah daha iyimser. Dünkü short pozisyonlar hedef bölgesinden kapatıldı. Bugün ise izlemeye geçebiliriz. Saat 18:30’da ABD’de ham petrol stokları açıklanacak.

DAX

DAX’ta dün görülen volatilite sell stop pozisyonu çalıştırdı fakat ilk hedef bölgesi test edilmeden piyasaların yeniden yukarı dönmesiyle stop bölgesinden kapattık. Bu sabah iyimserlik hakim. Bu da DAX’ın 15,250 üzerine yerleşmesini sağlayabilir. Yukarı hareket bekliyoruz fakat yükselişleri ana dirençlerden satış olarak değerlendirebiliriz.

NASDAQ

Nasdaq’da dünkü sert satışla birlikte, short stratejide ilk hedef bölgesi test edilirken, ikinci hedef bölgesi yakınından dönüş gördük. Dünkü stratejide marjları geniş tuttuk. Bugün için izlemedeyiz fakat 16,450 bölgesine doğru yükselişin devam edebileceği görüşündeyiz.

BITCOIN

Ana düşüş trendinin altındaki hareketin devam ettiği BTC’de dip oluşumu var. Ters OBO, ana trendin yukarı kırılmasıyla birlikte kuvvetli bir yükseliş getirebilir. Bu nedenle buy stop pozisyon ile trend kırılması durumunda alışa geçilebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.