01.11.2021 – Daily Newsletter

Exen Markets ile ’’GÜNE TEMEL BAKIŞ’’

Küresel piyasalarda risk iştahı yüksek kalırken, S&P500’de yeni zirveler görülürken Asya piyasalarındaki kararsız görünüme karşın yükseliş isteği var. Küresel enerji fiyatları yüksek seyrini koruyor. Bu da borsalar üzerinde dönem dönem baskı yaratabilecek bir etken. ABD’de Cuma günkü veri akışı beklentileri karşıladı diyebiliriz. Bu da paritede geri çekilmeye neden olurken ons altında da 1770 bölgesine kadar geri çekilme gördük.

İçeride Dolar/TL’de 9.60 seviyesinin hafif altındayız. TL üzerindeki enflasyonist baskıların süreceğini düşünmekle birlikte faiz baskısı da bir trend olarak kurdaki yükselişi destekleyecektir. Geri çekilmeleri alım içi değerlendireceğiz.

USDTRY

9.51 – 9.53 desteğine kadar geri çekilen Dolar/TL için bu hafta kritik. Hem enflasyon verisi, hem enflasyona dair değişebilecek beklentilerin etkisi hem de Fed toplantısından çıkacak kararın etkisi önemli olacak. Geri çekilmeleri alım için değerlendirme fikrimiz sürüyor fakat bunun için 9.37’lere kadar geri çekilme olmasını bekleyeceğiz. Bu bölgeye geri çekilme olursa alım fırsatı oluşabilir.

EURUSD

ABD’de Cuma günü güçlü veriler ve Fed öncesi kapatılan Euro long pozisyonların etkisinde paritede geri çekilme ön planda. 1.1520 bölgesi üzerinde tutunma bekliyoruz. Teknik olarak da bu bölge kuvvetli destek. Bu nedenle alım tarafında yer alabiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 1.1552 TP1: 1.1600 TP2: 1.1670 SL: 1.1470

XAUUSD

1783 desteği üzerine yeniden yerleşen ons altın faizlerdeki sakinlikten ve DXY’deki kuvvetlenmenin güç kaybından destek alabilir. Teknik olarak da ara destek olması nedeniyle önemli. Bugünkü veriler altın için önemli olacak fakat kısa vadede Fed öncesi toparlanma isteği görebiliriz.

Strateji: Long Fiyat: 1784 TP1: 1793 TP2: 1805 SL: 1775

WTI

Küresel enerji fiyatları yüksek seyrini korurken, Çin’in kömür piyasasına müdahalesinin etkisi sınırlı kaldı. ABD’de stoklar ve üretim yükselişte. Bu da orta uzun vade için enerji fiyatlarındaki yükselişin durması ardından baskı yaratabilir. Ana destekler kırılmadığı sürece petrolde short pozisyon önerimiz yer almıyor.

DAX

Cuma günkü satışla birlikte ikinci hedef bölgemize kadar geri çekilen DAX endeksi küresel risk iştahındaki toparlanma birlikte yakın zirvesine doğru yükselişte. Enerji fiyatları ana dirençlerin üzerine hareketi kısa vadede engelleyebilir. Dirençlere yakın olmamız nedeniyle kısa vadede geri çekilme bekliyoruz.

Strateji: Short Fiyat: 15,704 TP1: 15,600 TP2: 15,550 SL: 15,780

BITCOIN

Yükselen trendin kırılması ardından BTC’de yatay bant hareketi takip ediyoruz. Kısa vadede dirençlere doğru ataklar satım için değerlendirilebilir. Bu çerçevede yükselişin 63,200 – 63,500 bölgesine doğru devam etmesini fakat bu bölgede zorlanma oluşmasını bekliyoruz.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.