01.03.2022 – Daily Newsletter

Rusya – Ukrayna krizinde kritik bir haber akışı olmazken, dün yapılan görüşmelerden kayda değer bir sonuç da alınamadı. Diğer yandan ABD’nin Almanya, İngiltere ve Japonya ile Ukrayna krizini görüşmesi Rusya’ya yeni yaptırımları da beraberinde getirebilir. Rusya’nın sıkıştırılması başta piyasa tarafından olumsuz algılansa da tarafların masaya oturması adına itici güç olacağından algı iyimser tarafa dönmüş durumda. Dün ABD piyasaları hafif ekside kapattı. Bu sabah vadeli kontratlar yatay. Altın 1900 üzerinde ve petrol ise yükselişi koruyor.

İçeride yeniden 13.90’ın altındayız fakat long pozisyonlar korunabilir. 13.70 aşağı yönlü kırılmadığı sürece yukarı potansiyelin yüksek kalacağı görüşündeyiz.

USDTRY

Önceki hafta verdiğimiz long pozisyon sürdürülebilir. 13.90 üzerine yeniden yerleşecek olursak teknik olarak yukarı hareketin devamını bekliyoruz. TL üzerinde jeopolitik risklerin yarattığı baskı ve enflasyonist risklerin faizler üzerindeki etkisi sürecek gibi duruyor. Long pozisyonlar bu nedenle korunabilir.

Strateji: Long Fiyat: 13.96 TP1: 14.30 TP2: 14.50 SL: 13.65

EURUSD

1.1185 üzerinde tutunan EURUSD paritesinde ana desteklere doğru gelmiş olmamız ve haber akışının da azalmış olması nedeniyle alım düşünülebilir. Bugünkü PMI’lar da fiyatlamaya etki edecektir fakat sınırlı iyimserlik Euro üzerindeki baskıyı azaltabilir.

Strateji: Long Fiyat: 1.1199 TP1: 1.1250 TP2: 1.1330 SL: 1.1110

XAUUSD

1880 – 185 destek bölgesi üzerinde tutunmaya devam eden ons altın yükseliş trendini koruyor. Bu bölge kırılmadan geri çekilme beklentimiz yer almazken, short pozisyon için de yine bu bölgenin kırılmasını bekleyeceğiz. ABD tahvillerine talep hala yüksek. Altında da tutunma devam ediyor. Haber akışı azaldıkça altında geri çekilme görebiliriz fakat short için teknik kırılma beklenmesi daha doğru olur.

WTI

Petrol fiyatlarında dün yaşanan geri çekilmeyle birlikte short pozisyonumuz hedef bölgesinde kapandı. Bu sabah yeniden yükseliş gördüğümüz petrolde haber akışı azalırsa satışlar yeniden başlayabilir. Ana resimde yukarı trend devam etse de spekülatörlerin vadeli kontratlarda aldığı pozisyonlar short ağırlıklı gidiyor. Strateji olarak izlemedeyiz.

DAX

DAX’ta dün verdiğimiz buy stop poziyon işleme girerken ilk hedef bölgesini de test etti. Yukarı potansiyelin devam ettiği görüşündeyiz. Stoplar maliyete çekilerek pozisyonlar korunabilir. Buna alternatif olarak da takip eden zarar durdurucu önerimiz zaten yer almaktaydı.

Açılan Strateji: Buy Stop Fiyat: 14,250 TP1: 14,350 TP2: 14,500 SL: 14,100

NASDAQ

14,050 direncinin kırılması Nasdaq’da yukarı hareketi beraberinde getirirken, Fed beklentilerinin de 25 bp olarak belirlenmesi Nasdaq’da rahatlama getirdi. 14,400’e kadar yükselişin devamını bekliyoruz. Kar / Stop marjı uyuşmazlığı nedeniyle izlemede kalacağız. Beklentimiz ise kısa vadeli yukarı yönlü.

BITCOIN

44,000 bölgesine doğru kuvvetli atak yapan BTC’de devam eden long pozisyonlar için 41,900 bölgesine stop çekilerek pozisyonları korumak mümkün. 44,000 bölgesinde aşırı alım sinyali geliyor. Bu nedenle kısa vadeli kar satışları görülebilir. 45,800 – 46,000 ise hedef olarak izlenebilir.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.