01.02.2022 – Daily Newsletter

Fed’den sözlü yönlendirme gelirken, dün açıklama yapan Daly de Mart ayını işaret etti fakat beklentilerin üzerinde bir faiz artırımına ilişkin olarak da uyarı yaptı. Daly en güvercin isimlerden biri ve dün yaptığı açıklamanın piyasadaki yükseliş isteğini desteklediği görülmekte. Dünkü yükseliş altın ve Euro’yu da yukarı çekti. Dün izlediğimiz stratejilerde de bu çerçevede hareket ettik. Bugün veri akışı yoğun olacak. Yukarı hareketlerin yavaşlamasını bekliyoruz.

İçeride gündem sakin. Dolar/TL için long pozisyonlarda fırsat oluşabileceği görüşündeyiz fakat bir süre izlemede kalacağız.

USDTRY

Azalan Fed endişeleri kurdaki geri çekilmede etkili olurken, 13.20 – 13.30 bölgesi üzerindeki tutunma devam ediyor. Bu bölge aşağı yönlü kırılmadan short pozisyon önerimiz yok. Perşembe günü açıklanacak enflasyon verisi kur tarafında önemli olacak.

EURUSD

Paritede dün verdiğimiz buy stop stratejide ilk hedef görülürken, ikinci hedefe doğru hareketin devam edeceğini düşünüyoruz. Stop ilk hedefe çekilerek pozisyonlar korunabilir. Bugün veri akışı yoğun olacak. 1.1250 – 1.1270 bölgesinde kar alımları düşünülebilir.

Strateji: Buy Stop Fiyat: 1.1190 TP1: 1.1220 TP2: 1.1270 SL: 1.1220

XAUUSD

Ons altın dünkü yükselişle birlikte bizim de takip ettiğimiz ikinci hedef bölgesi üzerine yerleşiyor. Yukarı potansiyelin devam ettiğini düşünüyoruz. Bu nedenle yeni bir long strateji daha verebiliriz. Faizler sakin. DXY güç kaybında. Bu da altını destekleyebilir.

Strateji: Long Fiyat: 1801.8 TP1: 1805 TP2: 1810 SL: 1793

WTI

Dünyadaki enerji krizi çözülemezken WTI ana dirençlerdeki seyrini koruyor. Önümüzdeki aylarda enerji talebinin kademeli olarak azalmasını ve fiyatlardaki gerilimin azalmasını bekliyoruz. Bu nedenle orta vadeli short pozisyonlar açılabilir. Kısa vadede ise 86.00 destek bölgesi kırılmadan harekete geçmeyeceğiz.

Strateji: Sell Stop Fiyat: 85.70 TP1: 85.00 TP2: 84.00 SL: 87.00

DAX

15,600 bölgesine doğru hareketin devamını beklediğimiz DAX’ta kar – stop marjını yetersiz bulmamız nedeniyle şimdilik izlemedeyiz. Geçtiğimiz gün alım için geri çekilmeleri beklemek makul şeklinde belirtmiştik. Bu görüşü yine aynı strateji ile koruyabiliriz. 15,600 üzerinde ise yükselişin devam edeceğini düşünüyoruz.

NASDAQ

Nasdaq’da dün devam eden yükseliş ABD borsalarından pozitif ayrışmayı da beraberinde getirdi. Dün verdiğimiz stratejide ikinci hedef görüldü. Pozisyonu sürdürenler için 15,000 bölgesine doğru hareket sürebilir ve stopu ise 14,800’lrere çekebiliriz. Şimdilik yeni pozisyon önerimiz yer almıyor.

 

BITCOIN

35,750 desteği üzerinde tutunan BTC’de bu bölge üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli long pozisyonların denenebileceği görüşündeyiz. Yine de ana trend kırılmadan yukarı hareketin güç kazanması zor görülmekte.

Open an Account

null Exen Markets, with its approach that cares about the needs of forex investors, is proud to stand by its investors with its expert and experienced staff, by preserving its principles and values ​​that have been going on since 2019 in leveraged foreign exchange buying and selling transactions, and adopts being a party to its customers.